III Opolski Festiwal Nauki

Uczniowie klas trzecich stoją przed ważnym wyborem przedmiotów maturalnych i dalszej drogi kształcenia. Aby poznać ofertę naukową opolskich uczelni klasa III C z wychowawczynią Mirosławą Kądziołką 16.09.2005 roku wyruszyła do Opola w celu „ poznania tajników wiedzy” (motto III Festiwalu Nauki). Studenci i pracownicy Uniwersytetu Opolskiego, Politechniki Opolskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji zaprosili zwiedzających na dni otwarte, proponując szereg ciekawych wystaw, prelekcji, dyskusji, wykładów i pokazów.
    Młodzież odwiedziła  Wydział Ekonomiczny UO, w którym obejrzała wystawę fotograficzną, sposoby dekoracji szkła, kucia monet. Na pamiątkę można było otrzymać halerz miasta Opola z XV wieku wybity przez mincerza E. Kowalczyka. Moneta ta była brakteatem guziczkowym z herbem miasta „pół krzyża i pół orła”. Cienka srebrna blaszka miała średnicę 15,2 mm i ciężar 0.31 g.
    Na Wydziale Teologicznym uczniów witali klerycy. W auli przedstawiono fragment „Sztuki” Yasmin Rezy, dyskusję z członkami kabaretu „Rak”, zaprezentowano kierunki: teologia i nauki o rodzinie (koło Naukowe Nauk o Rodzinie prowadzi absolwentka naszego liceum dr A. Kalus). Na Wydziale Przyrodniczo –Technicznym obejrzeliśmy prezentację „ Świat mikroorganizmów”.
    Po sporej porcji informacji o opolskich wydziałach UO ruszyliśmy do ZOO. Podpatrywaliśmy zwierzęta wykonując notatki etologiczne ( etologia to nauka o zachowaniach zwierząt). Wiele zwierząt uwieczniliśmy na zdjęciach. Poznaliśmy ich miejsca pochodzenia, dane dotyczące biologii odżywiania, zachowań godowych.

M.K.

:: GALERIA ::