"@ctiv@" - Misja wykonana
Integracja klas pierwszych

Integracja klas pierwszych.14.10.2004r w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Zawadzkiem odbyła się impreza integracyjna klas pierwszych. Organizatorem był ClubNet - nowo powstała organizacja pozarządowa.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 11.00 oficjalnym powitaniem przybyłych uczniów przez przewodniczącego ClubNet’u - Andrzeja Pruskiego oraz wykonaniem „deszczowej piosenki”, którą poprowadził zastępca przewodniczącego - Szymon Kubal.
   Następnym punktem programu była zabawa w „podchody”.
Pierwszoklasiści zostali podzieleni na pięć grup i ze swoimi opiekunami podążyli wcześniej przygotowanymi szlakami ( teren szkoły oraz miejski park). Po drodze zbierali szyszki, piasek, liście; układali piosenki lub wiersz; śpiewali i robili „pajacyki”. Gdy wykonali wszystkie polecenia wrócili do szkoły, gdzie czekało na nich zadanie główne.
   Tym zadaniem było wybranie jednej osoby z grupy i przebranie jej za wskazanego nauczyciela tak, aby inne grupy zgadły, jakiego profesora przedstawia dana postać. Każda grupa weszła do swojej klasy i po 20 minutach mogliśmy oglądać efekty ich pracy. W każdym przypadku uczniowie zgadli,
za kogo jest przebrana dana osoba. Czyżby w naszej szkole byli tak oryginalni nauczyciele? :)
   Gdy wszystkie postacie zaprezentowały się publiczności przyszedł czas na prezentację swoich zadań z trasy. I tak, każda grupa czytała, śpiewała i pokazywała, co ciekawego robili jej członkowie, gdy wędrowali po terenach szkoły i parku miejskiego.
   Cała impreza trwała około dwóch godzin, a zakończyła się zabawą w „węzeł”. Mamy nadzieję, że uczestnicy integracji są zadowoleni ze spędzonego czasu w szkole i będą mile wspominać Dzień Edukacji Narodowej.

Zuzanna Grabińska