“GOOFY? GOOFY?” “A O CO CHODZI?”
"@ctiv@" w liceum

19 września, grupa pięciu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem pod opieką Danuty Schmidt-Winnickiej i Zdzisława Żuchowskiego, reprezentująca niedawno powstały klub-net, odbyła (wraz z czterema innymi polskimi klubami) szkolenie w Jachrance pod Warszawą. Czterodniowe warsztaty prowadzili psychologowie: Elżbieta Sołtys i Sławomir Prusakowski, którzy starali się przygotować "klubowiczów" do działania w grupie, proponując wykonywanie określonych zadań.
Jednym z nich było zagospodarowanie wszystkim uczestnikom 5400 sekund, co wbrew pozorom nie było takie łatwe, ale wszystkim za to sprawiło wiele radości i nauczyło jak należy przygotować takie przedsięwzięcie. Bawiliśmy się wspólnie z naszymi opiekunami i o dziwo oni też się świetnie bawili.
Parze psychologów udało się przy pomocy wielu tricków, gier, rozmów, pracy w grupach zmotywować całą naszą zawadczańską grupę do działania.
Podczas gdy my, młodzież, przygotowywaliśmy ten projekt, to nasi opiekunowie zostali poinformowani o wszystkich szczegółach dotyczących klub- netu. Już wiemy, że działalność klubu będzie dofinansowana przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży i że z tych pieniędzy będziemy mogli wyremontować nasze wymarzone pomieszczenie.
Po powrocie od razu przystąpiliśmy do działań . Wybraliśmy już liderów naszego klubu i obecnie pracujemy nad harmonogramem.
Przyjęliśmy nazwę "Activa" i mamy zamiar organizować wiele przedsięwzięć na skalę szkolną i lokalną, m.in. przeprowadzić konkurs fotograficzny oraz pomóc w organizacji półkolonii w szkole podstawowej w Zawadzkiem. Pierwszą akcją będzie akcja reklamowa naszego klubu, co chcemy przeprowadzić jak najszybciej i zaangażować do tego klasy pierwsze naszej szkoły.
Oprócz tego członkowie "Activy" mają za zadanie przygotować obiecane w budynku liceum pomieszczenie. W związku z tym rozpisaliśmy już konkurs na projekt wystroju klubu. Liczymy na ciekawe pomysły naszych koleżanek i kolegów ze szkoły. Poza funkcją siedziby klubu, będzie ono również swego rodzaju świetlicą oddaną do użytku uczniów, gdzie zaistnieje możliwość m.in. bezpłatnego korzystania z Internetu, nauki języków obcych także w godzinach popołudniowych. Bardzo ważnym zadaniem dla klubu będzie też projekt międzynarodowy, nad którym zaczniemy pracować już wkrótce. A w listopadzie wybieramy się na pierwsze międzynarodowe seminarium w Czechach, gdzie mamy za zadanie znaleźć partnerów z Niemiec i Czech.
Nasze hasło rozpoznawcze to „GOOFY? GOOFY?” oraz „A O CO CHODZI?”. Wszyscy uczestnicy seminarium w Jachrance to rozumieją i wiedzą w czym rzecz.

Joanna Czupała