Rozpoczęcie roku szkolnego 2005-2006

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2005/2006! Po, z całą pewnością bardzo udanych wakacjach w szkole zjawili się nowi uczniowie!
W tym roku szkolnym podobnie jak w zeszłym utworzono trzy kierunki nauczania: profil matematyczno- informatyczny, biologiczno- chemiczny i multimedialny. Klasa multimedialna liczy sobie w tym roku szkolnym dwadzieścia dwie osoby. Klasa biologiczno- chemiczna dwadzieścia osiem osób, a klasa matematyczno informatyczna dwadzieścia trzy.
W klasach pierwszych wprowadzono w nowym roku szkolnym zupełnie inny podział ze względu na zaawansowanie w znajomości języków obcych: niemieckiego i angielskiego, a także ze względu na zaawansowanie w informatyce. Obecnie wszystkich uczniów klas pierwszych podzielono na cztery grupy. Podział wprowadzono, aby każdy uczeń był zadowolony i nie męczył się znajdując się w zespole, który realizuje program rozszerzony z jakiegoś przedmiotu- zbyt trudny jeszcze dla niego. Obecnie jednak panuje lekki chaos związany z doborem grup, lecz z pewnością nie potrwa to długo. Swoją drogą system ten został bardzo dobrze obmyślony co chwali się zarządowi szkoły.
Ilość uczniów w klasach pierwszych w obecnym roku szkolnym w stosunku do roku ubiegłego budzi lekki zawód, a może nawet przerażenie. Może to wina ujemnego przyrostu naturalnego na naszym terenie, ale jeśli nie?
W zeszłym roku oblężany kierunek matematyczno- informatyczny jakby przeżywał kryzys, to samo można powiedzieć o profilu multimedialnym. Czyżby europejskie zapotrzebowanie na lekarzy różnego rodzaju i pracowników medycznych przekładało się na życiowe wybory naszych uczniów? Czyżby tak niewiele osób wierzyło w przyszłość elektroniki? Jednakże bez względu na ilość uczniów i nudne statystyki zaczynamy rok szkolny wraz z nowymi kolegami i koleżankami...

Jadwiga Wenerska