Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem

~ POBIERZ PLIK WORDA ~

O przyjęciu do danej klasy decyduje ilość uzyskanych punktów, aż do wyczerpania limitu miejsc.

Klasy:

• Klasa matematyczno – informatyczna

1.        rozszerzony program            (j. angielskiego, matematyki, informatyki).

• Klasa biologiczno - chemiczna

2.        rozszerzonym programem    (j. niemieckiego, biologii, chemii).

• Klasa multimedialna

3.        rozszerzony program            (j. angielskiego, informatyki, historii, geografii).

Wymagane dokumenty:

·          podanie,

·          świadectwo ukończenia  gimnazjum

·          zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego,

·          orzeczenie lekarskie, karta zdrowia, karta szczepień,

·          trzy zdjęcia (podpisane z datą urodzenia i adresem zamieszkania).

1.

Składanie podań przez kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych

11 kwietnia-25 maja 2007r.

2.

Możliwość zmiany decyzji kandydata o wyborze i przeniesieniu podania do innej szkoły

11 czerwca- 18 czerwca 2007r.

3.

Składanie przez kandydatów do wybranej szkoły kopii świadectwa ukończenia szkoły, kopii zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego oraz innych wymaganych dokumentów

22 czerwca-26 czerwca 2007r.

4.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do szkół ponadgimnazjalnych

Do 29 czerwca 2007r.

5.

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole oraz dostarczenie oryginałów dokumentów

Do 3 lipca 2007r.

6.

Ogłoszenie list uczniów przyjętych do poszczególnych szkół i podanie informacji o wolnych miejscach

Do 4 lipca 2007r.

7.

Przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej

5 lipca- 11 lipca 2007r.

8.

Ogłoszenie list przyjętych uczniów w wyniku rekrutacji uzupełniającej

Do 13 lipca 2007r.

9.

Rekrutacja dodatkowa

20 sierpnia-30 sierpnia 2007r.

10.

Ostateczne ogłoszenie list uczniów przyjętych do oddziałów klasy I szkół wszystkich typów

31 sierpnia 2007r.

Fragment (rekrutacja)

STATUTU

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO im. Mieszka I

§33

1.     Do liceum przyjmowani są absolwenci gimnazjum na podstawie:

a.      Liczby punktów uzyskanych z egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum ( max - 100 punktów, po 50 punktów za każdą część egzaminu).

b.     Liczby punktów uzyskanych za oceny na świadectwie z języka polskiego i matematyka, j. obcy, historia                         ( max - 75 punktów):

i.     język polski:

1.     celujący                   - 21 punktów,

2.     bardzo dobry          - 18 punktów,

3.     dobry                       - 14 punkty,

4.     dostateczny            - 10 punkty,

5.     dopuszczający       - 4 punkty.

ii.     każdy z trzech przedmiotów: matematyka, j. obcy, historia:

1.     celujący                   - 18 punktów,

2.     bardzo dobry          - 16 punktów,

3.     dobry                       - 12 punkty,

4.     dostateczny            - 8 punkty,

5.     dopuszczający       - 2 punkty.

c.      Liczby punktów za inne osiągnięcia ucznia ( max - 25 punktów) wykazane na świadectwie według następujących zasad:

i.     ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem                               - 6 pkt.

ii.     udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty:

1.     na szczeblu wojewódzkim                                       - 3 pkt.

2.     na szczeblu ponadwojewódzkim                            - 5 pkt.

iii.     osiągnięcia sportowe lub artystyczne:

1.     na szczeblu powiatowym                                         - 1 pkt.

2.     wojewódzkim                                                              - 2 pkt.

3.     ponadwojewódzkim                                                  - 3 pkt.

iv.     stały wolontariat                                                                         - 2 pkt.

v.     dodatkowe osiągnięcia takie jak:

1.     wzorowa ocena z zachowania                                 - 1 pkt.

2.     udział w zajęciach kulturalno-artystycznych     - 1 pkt.,

3.     uznana praca w samorządzie szkolnym                - 1 pkt.

2.     przyjęciu do danej klasy decyduje ilość uzyskanych punktów, aż do wyczerpania limitu miejsc. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym pierwszeństwo przy przyjmowaniu mają:

a.      sieroty, osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz osoby umieszczone w rodzinach zastępczych,

b.     kandydaci o ukierunkowanych i udokumentowanych zdolnościach, którym ustalono indywidualny program lub tok nauki,

c.      kandydaci z problemami zdrowotnymi posiadający opinię publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej poradni specjalistycznej w sprawie ograniczonych możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia kandydata.

3.     Laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu (bloku przedmiotowego), przyjmowani są niezależnie od kryteriów, o których mowa w ust. 1.