Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: ACTIVA ciagle aktywna
ACTIVA ciagle aktywna
19/02/2009

activaW nowym roku szkolnym klub uczniowski działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Zawadzkiem już zrealizował kilka projektów w naszym lokalnym środowisku. Dla uczniów klas pierwszych przygotowaliśmy akcję integracyjną. Pracowaliśmy przy organizacji ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej w Zawadzkiem. W dniach 1-3.10.2008 22 uczniów liceum spośród ponad 40 członków naszego klubu wyjechało na Halę Boraczą na szkolenie połączone z kilkoma wędrówkami po Beskidzie Żywieckim.


 

Szkolenie prowadził Zdzisław Żuchowski. Obok warsztatów integracyjnych uczyliśmy się pisać granty i realizować projekty. Nasze działania były podporządkowane samopoznaniu i nabyciu nowych umiejętności. Było mnóstwo warsztatów i ćwiczeń polegających na wzajemnej weryfikacji swoich i mocnych, i słabych stron. Główny jednak cel jaki zrealizowaliśmy to  poznanie zasad pracy metodą projektów. Kilka kolejnych ćwiczeń i już podzieliliśmy się na cztery grupy projektowe. Każda grupa przygotowała własny niepowtarzalny projekt w ramach akcji Make a Connection. Co ważne, każdy z projektów był społecznie użyteczny. Naszym zadaniem było opracowanie harmonogramu działań, budżetu i celu działania projektu. Określiliśmy grupę odbiorców i co najważniejsze wyłoniliśmy liderów grup projektowych.  Spacery po górach pozwalały złapać drugi oddech pomiędzy warsztatami. 

Nasze zdobyte umiejętności będziemy obecnie sprawdzać w społeczności szkolnej i lokalnej. Zajęcia pozalekcyjne w szkole to nie tylko nauka, ale również wolontariat. Szefują nam Paweł Sławski i Izabela Wiatrek - uczniowie klas drugich. Opiekunami są Zdzisław Żuchowski i Danuta Winnicka. Spotkania klubu odbywają się w poniedziałki w naszym pomieszczeniu, gdzie ostatnio zakupiliśmy stół bilardowy. Klub jest otwarty nie tylko do południa, gdy mamy przerwy i "okienka". Wiele czasu spędzamy tu do późnego wieczora. Klub stał się nam bliski, ale najważniejsze, że realizujemy dziesiątki projektów już od ponad cztereh lat. Jest super! ACTIVA jest ok.

 

Aktywni wolontariusze klubu uczniowskiego ACTIVA

 

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem