Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: ACTIVA - nowe wyzwania
ACTIVA - nowe wyzwania
10/09/2009

3W nowym roku szkolnym klub uczniowski ACTIVA działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Zawadzkiem został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Ten zaszczytny patronat został przyznany przez koordynatora projektu Podsekretarza Stanu w MEN Krzysztofa Stanowskiego. Dokument został podpisany przez Andrzeja Sadłowskiego Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Przypominamy, że klub działa przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Edukacji i Kultury w Powiecie Strzeleckim w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Zawadzkiem.


Klub ma nowy zarząd w skład którego wchodzą Agnieszka Sładek, Klaudia Budner, Aneta Dymarek, Sebastian Soloch, Daniel Krawiec. Ze strony szkoły klubem opiekują się Danuta Schmidt-Winnicka i Zdzisław Żuchowski. W klubie działa ponad 30 uczniów. Na początku września odbędzie się w szkole coroczna impreza środowiskowa Integracja Klas Pierwszych. W dniach 24.09-2.10.2009 piętnastu klubowiczów jedzie na Ukrainę realizując wymianę międzynarodową z partnerem z Użgorodu. Projekt jest finansowany przez Narodowe Centrum Kultury z Warszawy. Założeniem jest nie tylko poznanie kultury Zakarpacia. Planujemy wiele wycieczek wraz z rówieśnikami uczniów naszej szkoły po zamkach oraz poznanie legend i miejsc historycznie ważnych dla narodu ukraińskiego. W kwietniu uczniowie obu szkół odwiedzili Kraków, Pszyczynę trójwieś beskidzką jak również Wisłę.
W październiku zapraszamy do klubu uczniów klas pierwszych zaczynających naukę w naszym liceum. Liczymy, że wolontariat uczniowski będzie dalej ważnym elementem kreaowania życia w szkole i naszym regionie.

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem