Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Poniedzialek, 21.03.2011
Poniedzialek, 21.03.2011
23/03/2011

III FESTIWAL NAUKI
W ramach projektu „Partnerzy w nauce”  21 marca 2011 roku odbył się w naszej szkole trzeci już festiwal nauki. Był on podzielony na trzy części. W pierwszej uczniowie klas pierwszych i drugich rywalizowali w quzie wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Quiz miał formę gry planszowej, w której trzeba było odpowiadać na pytania związane z państwem, na fladze którego stanęło się w czasie gry.
W drugiej części festiwalu odbywały się pokazy i doświadczenia z fizyki i biologii. Zorganizowano je w sześciu klasach, a dotyczyły one właściwości powietrza, funkcjonowania zmysłów człowieka (wzrok, smak, dotyk, refleks) oraz optyki i elektromagnetyzmu. Wszystkie pokazy i doświadczenia przygotowali uczniowie z klas pierwszych i drugich pod kierunkiem nauczycieli pracujących w projekcie.
Trzecia część festiwalu odbyła się w plenerze. W szkolnym ogródku uczniowie z klubu @ctiv@ rozpalili ognisko, nad którym każdy mógł usmażyć sobie kiełbaskę. Tutaj też nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą Marzannę wykonaną z surowców wtórnych

Zobacz galerię Festiwal Nauki PwN                                                     1. dzień wiosny

                                           


WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem