Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: WODA W PRZYRODZIE
WODA W PRZYRODZIE
25/06/2011

 

Pod takim hasłem odbył się 20 czerwca 2011 w Liceum Ogólnokształcącym w Zawadzkiem kolejny, czwarty już, festiwal nauki, zorganizowany w ramach projektu „Partnerzy w nauce”. Tym razem festiwal podzielony został na trzy części – oczywiście wszystkie tematycznie związane były  z wodą.
W pierwszej części  uczniowie zobaczyli przygotowane przez ich koleżanki i kolegów prezentacje poświęcone zasobom wodnym na ziemi, ciekawostkom o wodzie i przystosowaniu kręgowców do życia w wodzie.


W drugiej części uczestnicy festiwalu zostali podzieleni na grupy, które brały udział w pokazach i doświadczeniach prezentowanych przez uczniów z sekcji matematyczno -naukowo- technicznej oraz  sekcji przedsiębiorczości. W czasie tych pokazów można się było np. dowiedzieć jak to się dzieje, że w pełnej szklance wody zmieści się jeszcze sporo monet, dlaczego jajko w jednej szklance wody tonie, a w innej pływa na powierzchni, jak zachodzi dyfuzja w cieczach, a także można było zobaczyć burzliwą reakcję kwasu i zasady. Uczniowie zaprezentowali również swoim kolegom  i koleżankom jak wykonać nurka Kartezjusza, który może być ciekawą zabawką dla młodszego rodzeństwa.
Trzecia część festiwalu odbyła się na szkolnym „Orliku”. Tam przeprowadzone zostały sportowe konkurencje sprawnościowe – oczywiście z użyciem wody. Był to m.in. bieg z wiadrami wody na czas, czy też rzut do celu balonem wodnym. Mimo tego, że na początku zmagań sportowych trochę wody spadło nieba, a przez cały czas wiał silny wiatr wszystkim dopisywały humory. Wiele  śmiechu i emocji wzbudziły szczególnie „taczki z wałkiem wodnym” – konkurencja rozegrana między dwuosobowymi drużynami chłopców z każdej klasy.     
Po raz kolejny uczniowie LO im. Mieszka I pokazali, że nauka może być ciekawa i fascynująca, można ją łączyć z zabawą, a wiele sytuacji z życia codziennego ma swoje naukowe wyjaśnienie. Koniec roku szkolnego może być również okazją dla uczniów do pochwalenia się swoimi wiadomościami i umiejętnościami!!!

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem