Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: W mlodym ciele zdrowy duch
W mlodym ciele zdrowy duch
02/04/2012

W naszym liceum tworzenie zdrowego stylu życia i bycia odbywa się na wielu frontach. Na zajęciach przysposobienia obronnego młodzież poznaje praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pomocą jest fantom, na którym każdy ćwiczy resuscytację. W klasach pierwszych na biologii poznawana jest anatomia i fizjologia człowieka. Prowadzone są spotkania związane z profilaktyką: stomatologiczną, nowotworową, wad cewy nerwowej, uzależnień.
 Prężnie działa szkolne koło PCK. Co roku duża grupa uczniów zdobywa certyfikaty na kursach udzielania pierwszej pomocy, uprawnienia ratowników PCK. Wiedzę i umiejętności związane z utrzymaniem zdrowia, udzielaniem pierwszej pomocy młodzież sprawdza uczestnicząc w Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia, w zawodach PCK gdzie osiąga znaczące sukcesy.
     Młody człowiek musi mieć możliwość rozwijania tężyzny fizycznej. Jest to możliwe na zajęciach wychowania fizycznego, SKS, na rajdach pieszych i rowerowych, spływach kajakowych. Organizowane są wyjazdy na basen, zimowe, klasowe wycieczki połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie.
Absolwenci naszej szkoły zostają ratownikami medycznymi, fizykoterapeutami, pielęgniarkami, lekarzami.


WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem