Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Edukacja ekologiczna
Edukacja ekologiczna
02/04/2012

Współczesny świat jest coraz bardziej stechnicyzowany, nasze życie przebiega w pomieszczeniach: domu, szkole, środkach lokomocji. Coraz mniej przebywamy na świeżym powietrzu. Mamy problemy w dostrzeganiu stanu aktualnego i piękna otaczającej nas przyrody. Oburzamy się na bezmyślne wycinanie drzew, wypalanie traw, niszczenie terenów zielonych.
Nasza młodzież poznaje przyrodę na zajęciach lekcyjnych, terenowych, w obiektach Nadleśnictwa Zawadzkie, w Śląskiej Palmiarni w Gliwicach, tworzy Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „ Doliny Małej Panwi”  W grudniu ubiegłego roku zakończył się projekt meteorologiczno- fenologiczny, który pozwolił grupie uczniów na pogłębianie wiedzy przyrodniczej w zakresie zainteresowań pozaszkolnych. Efektem końcowym było wydanie folderu i zorganizowanie wystawy ponad setki fantastycznych zdjęć zrobionych w czasie trwania projektu na terenie doliny Małej Panwi.
 Uczniowie zainteresowani tematyką ekologiczną biorą udział zajęciach koła biologicznego, w konkursach ekologicznych, fotograficznych, przygotowują się do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
W bieżącym roku do wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbędzie się 21.04. w Nysie  zakwalifikowały się 3 osoby- Martyna Adamiec- 3c, Milena Kołodziej- 3d, Kamil Siwek- 2c.


WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem