Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Licealisci na wykladach!
Licealisci na wykladach!
02/04/2012

    Znajomość języków obcych to, jak wiadomo, ta umiejętność którą w obecnych czasach po prostu trzeba posiadać. Poszerza ona horyzonty, pozwala zrozumieć inną kulturę i przybliża nas do świata. Uczniowie z reguły uczą się ich w szkole, poznają gramatykę i słownictwo, czytają teksty i robią zadania. Ale można też przyswajać język dużo ciekawiej i bardziej efektywnie.
Nauczyciele języków obcych w Liceum Ogólnokształcącym wiedzą to od dawna.
     Uczniowie klasy IB z Liceum Ogólnokształcącego w Zawadzkiem uczestniczyli w wykładzie językowym w Nauczycielskim Kolegium Językowym w Opolu. Wykład odbył się w siedzibie szkoły wyższej w poniedziałek 26 marca b.r. w ramach cyklu zajęć otwartych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Temat wykładu - „What is Cooking-American Food” , prowadzony przez rodowitego Amerykanina, pana Jeffreya Hamblena, dotyczył nawyków żywieniowych Amerykanów.
     Licealiści dowiedzieli się m.in. skąd się wziął hamburger  i  kto stworzył coca colę, jak Amerykanie celebrują swoje narodowe święta i co wtedy gości na ich stołach. Nie obyło się bez zabawnych akcentów, które rozbawiły wszystkich obecnych i nadały wykładowi mniej oficjalny charakter. Przykładem niech będzie fakt, że w trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się jak Amerykanie przygotowują polskie pierogi i za co cenią polską kiełbasę. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali wykładu prowadzonego w języku angielskim. Widać było, że tematyka jest dla nich ciekawa a  przystępny język poparty prezentacją multimedialną przypadł im do gustu. Atmosfera była wyjątkowo przyjazna a nasi uczniowie czuli się dobrze zasiadając w sali wykładowej. Mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci, którymi zapewne w przyszłości będą. Nie da się ukryć, że dla nich była to żywa lekcja i szczególna okazja do „potrenowania” znajomości języka angielskiego w innej, bardziej ekscytującej sytuacji. Oni sami komentowali wykład jako „ciekawy, fajny, łatwy do zrozumienia, ekscytujący”i już czekają na następny.
Czy więc warto uczestniczyć w tego rodzaju formach doskonalenia językowego? Na pewno tak.
Warto i trzeba inwestować w swoje wykształcenie – uczniowie Liceum w Zawadzkiem już to wiedzą. Dowiedz się i Ty. Zapraszamy do naszej szkoły.

                                                                                               Dorota Nemś nauczyciel j. angielskiego
                                                                                               LO Zawadzkie


WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem