Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Dzien Teatru Szkolnego
Dzien Teatru Szkolnego
13/01/2010

wystepZ inicjatywy Samorządu Szkolnego w ostatnim dniu zajęć lekcyjnych w 2009 roku odbył się Dzień Teatru Szkolnego. Każda klasa przygotowała przedstawienie, które oceniali jurorzy i społeczność szkolna.


Klasa I c od początku grudnia pilnie przygotowywała się do tego wydarzenia. Na początku grupa osób szukała ciekawego tekstu, który niósłby pewne przesłanie. Udało się- scenariusz pani Agnieszki Stawowskiej- „ Czerwony Kapturek szuka księcia”  był idealny. Wymagał 19 aktorów- a tylu mamy uczniów w klasie, każdy dostał swoją rolę. Projekt scenariusza zmusił wszystkich do przeszukania swoich prywatnych szaf. Przyniesione stroje pozwoliły stosownie przebrać aktorów w Czerwonego Kapturka, Babcię, Księcia, Wilka, Żabę, Księżniczkę, Smoka, Czarownicę, Śnieżkę, Krasnoludków  a nawet drzewa. Wszyscy  zaangażowali się w czasie prób. Pokazują to fotografie.
Nasze przedstawienie było przedstawione jako pierwsze. Najdłuższą rolę miał narrator i Czerwony Kapturek. Scenografia, dobre przygotowanie aktorów, morał wynikający z bajki „ uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie” – spowodowały, że przyznano nam I miejsce.

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem