Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Festiwal Nauki
Festiwal Nauki
03/02/2010


    W piątek 29 stycznia 2010 w ramach realizowanego projektu „Partnerzy w nauce” odbył się w naszym liceum pierwszy festiwal nauki. Jego hasło przewodnie brzmiało „Ziemia nie może być śmietniskiem – stan środowiska wokół nas”.


    Przygotowane na festiwal prezentacje uczniów tematycznie były związane z problemem wzrastającej ilości odpadów i koniecznością podejmowania proekologicznych działań oraz z problemem wszechobecnych konserwantów. Prezentacje były efektem zajęć w sekcjach, w których od połowy października uczestniczyła większość uczniów biorących udział w projekcie. Duże zainteresowanie słuchaczy wzbudziły pokazywane w trakcie prezentacji doświadczenia, takie jak   rozbijanie szyby samochodowej czy też samodzielne wykonanie majonezu z ekologicznych produktów. Wielkie zdziwienie wywołał nakręcony przez uczniów na szkolnym dziedzińcu film pokazujący reakcję zachodzącą  po wrzuceniu do litrowej butelki coca-coli jednego mentosa. Część uczniów nie zdawała sobie sprawy ze szkodliwości tego popularnego wśród młodzieży napoju. W trakcie festiwalu zaprezentowali się też uczniowie klas trzecich pokazując piękno przyrody Doliny Małej Panwi (prezentacje dotyczące chronionych gatunków zwierząt i roślin)
    Festiwalowe prezentacje na pewno spowodowały,że wzrósł nasz poziom świadomości ekologicznej. Zapewne też bardziej świadomie będziemy wybierać to co jemy i docenimy piękno otaczającej nas przyrody.

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem