Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: WIZYTA W OBSERWATORIUM METEOROLOGICZNYM
WIZYTA W OBSERWATORIUM METEOROLOGICZNYM
02/04/2011

Dnia 22.03.2011 grupa uczniów uczestnicząca w zajęciach z meteorologii i fenologii w ramach projektu „Każdy inny, wszyscy równi” udała się na wycieczkę do Wrocławia. Celem naszej wizyty w tym pięknym mieście było obserwatorium meteorologiczne działające przy Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest ono jednostką w pełni wyposażoną we wszystkie niezbędne do pomiarów i obserwacji meteorologicznych przyrządy. Na zajęciach w ogródku meteorologicznym mieliśmy okazję zobaczyć i poznać zasady działania wszystkich tych przyrządów. Oprócz tych, które są nam już znane z naszych zajęć lub z podręczników mogliśmy jeszcze zobaczyć termometry glebowe, przyrząd do pomiaru poziomu wody gruntowej oraz ciekawy deszczomierz laserowy, który zliczając ilość i wielkość kropel deszczu w pewnym przekroju potrafi wyliczyć jaki był opad deszczu.
W ramach wycieczki poczyniliśmy również ciekawe obserwacje fenologiczne – podziwialiśmy dywany różnokolorowych krokusów, zaczynające się rozwijać kwiaty forsycji, czy piękne zielone pąki na wielu drzewach. Cieplejszy klimat Wrocławia sprawia, że wszystkie te zjawiska można tam obserwować znacznie wcześniej niż w Zawadzkiem.
Nie zabrakło też w czasie naszej wycieczki wizyty w najciekawszych historycznych miejscach Wrocławia – zobaczyliśmy między innymi rynek, Ostrów Tumski, gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, budynek Ossolineum i Halę Stulecia.


WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem