Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Euro 2012 – W poszukiwaniu wartosci w sporcie
Euro 2012 – W poszukiwaniu wartosci w sporcie
28/05/2012

We wszystkich dziedzinach gospodarki, nauki trwają przygotowania do tego ważnego wydarzenia nie tylko sportowego. Budowa obiektów sportowych, infrastruktury komunikacyjnej, hotelowej dobiega końca. Pojawiają się na rynku piłkarskie gadżety. Aktywność kibiców widoczna jest na bilbordach, w przeróżnych akcjach promujących piłkę nożną i jej wpływ na społeczeństwo.
Włączenie dzieci i młodzieży w nurt przygotowań do Euro 2012 zaproponował ksiądz dr hab. Jerzy Kostorz wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego razem z nauczycielami Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu i Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. 26 marca w auli WT UO  zorganizowano spotkanie ze znanym, wybitnym bramkarzem Jerzym Dudkiem, który opowiadał o przebiegu swojej kariery sportowej, wspominał kolegów o światowej sławie. Zgromadzone dzieci, młodzież opolskich szkół zaprezentowała pozytywne wzorce kibicowania. Skandowano, wymachiwano szalikami, koszulkami. Okrzykom nie było końca. Wrzawa, godna prawdziwego stadionu, osiągnęła apogeum w chwili losowania piłek, koszulek, książek z autografami Jerzego Dudka.
Po krótkiej przerwie ponad setka młodzieży z 34 szkół ponadgimnazjalnych Opolszczyzny zaczęła zmagania z szeregiem pytań z zakresu wiedzy o mistrzostwach  Europy w piłce nożnej. 20 finalistów zostanie nagrodzonych na konferencji naukowej 19.04.2012  Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Kusz uczennica klasy 2 b.
Można zapoznać się z pytaniami na stronie http://www.wt.uni.opole.pl/attachments/article/290/ROZWI%C4%84ZANIE%20KONKURSU-1.pdf


WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem