Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Dzien Samorzadnosci
Dzien Samorzadnosci
23/06/2010

Z okazji 20 rocznicy funkcjonowania samorządów lokalnych wydział EKT Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich zorganizował „Dzień Samorządności”. Impreza odbyła się 11 czerwca przy Placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. Uczestniczyły w niej wszystkie szkoły dla których organem prowadzącym jest Powiat Strzelecki – w tym również grupa uczniów z naszego liceum. Każda szkoła prezentowała swoje wyniki i osiągnięcia w pawilonach ustawionych dookoła Placu Żeromskiego. Dużą furorę zrobiły kolorowe czapeczki z wizerunkiem patrona naszego liceum – Mieszka I. W ramach „Dnia Samorządności” uczniowie prezentowali również swoje dokonania na scenie – były to zarówno pokazy umiejętności wokalnych, tanecznych, teatralnych, jak i muzycznych. Czteroosobowe grupy uczniów szkół średnich Powiatu Strzeleckiego wzięły udział w tzw. grach miejskich. Rolą uczniów było dotarcie do wszystkich punktów zaznaczonych na otrzymanej na starcie mapce i wykonanie zadań związanych z tymi miejscami. Nie wszystkie zadania były proste – np. test dotyczący samorządu i jego zadań sprawił niektórym drużynom sporo kłopotów.
Z pewnością chcecie zobaczyć jak bawiliśmy się w piątek
11. czerwca w Strzelcach Opolskich na Dniu Samorządności.
Zapraszamy do galerii.


W trakcie imprezy jej uczestnicy zbudowali również dom z kartonowych pudełek, na których wcześniej wypisano hasła kojarzące się z samorządnością; uczniowie układali też mapę powiatu z kawałków puzzli. Ciekawym doświadczeniem było również uzupełnianie map poszczególnych gmin wchodzących w skład powiatu o ważne dla uczniów miejsca. Z tych mapek stworzona została na końcu duża mapa powiatu. Chętni uczniowie i mieszkańcy powiatu wzięli też udział w  malowaniu herbu powiatu, czy też w malowaniu na płótnie zabytków powiatu. Przy pawilonie naszego liceum wszyscy chętni mogli ozdobić sobie twarz specjalnymi farbami. Dziewczęta wykonujące oryginalne malunki miały pełne ręce roboty! Nasi uczniowie poprowadzili także szereg gier integracyjnych, w których mogli wzięli udział uczniowie szkół specjalnych i wszyscy chętni.
Mimo doskwierającego w tym dniu upału wróciliśmy do szkoły z zadowoleni i uśmiechnięci. Choć pomysł całej imprezy wyszedł z Wydziału EKT Starostwa Powiatowego, to jednak jej organizacja i przygotowanie sprawiły, że lepiej rozumiemy ideę samorządności. Bez współpracy, otwartości koordynacji działań i integracji z innymi samorządność nie jest możliwa!!!

W punktach główne założenia naszych działań - Festiwalu Nauki
1. Cel - organizacja imprezy masowej pod wspólnym hasłem „Samorządność”.
2. Współdziałanie i utworzenie szkolnych grup organizacyjnych "Dnia Samorządności" w szkołach powiatowych.
3. Przybliżenie problematyki samorządności regionu i prezentacja wspólnego programu integrującego społeczności szkolne
4. Prezentacja szkół i ich osiągnięć w pawilonach utworzonych na Placu Żeromskiego w Strzelcach Op.
5. Współpraca szkół średnich i szkół specjalnych poprzez gry i zabawy integracyjne. Niwelowanie barier i różnic.
6. Organizacja gier opartych na poznaniu instytucji państwowych np. przez organizację gry miejskiej. Przygotowanie konkursu wiedzy o samorządzie lokalnym.

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem