Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Projekt miedzynarodowy
Projekt miedzynarodowy
10/04/2009

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem pierwszy raz mieli okazję zapoznać się z rówieśnikami z Ukrainy. Od 1 do 9 kwietnia w okolicach Wisły i Istebnej realizowali projekt międzynarodowy finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Gościliśmy uczniów z Użgorodu. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Kultury w Powiecie Strzeleckim. Projekt obejmuje uczniów, członków klubu Activa. We wrześniu klubowicze pojadą na Ukrainę.


Całość projektu była ze strony polskiej przygotowana przez uczniowski klub istniejący przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Zawadzkiem - ACTIVA. Grupa polska do spotkania przygotowywała się ponad dwa miesiące. Szukaliśmy sponsorów, zbieraliśmy materiały promocyjne (gadżety) na prezenty dla gości (wyprawka). Przygotowaliśmy zestawy gier integracyjnych i zajęcia umożliwiających wspólną pracę i zabawę. Cały harmonogram opierał się na integracji, wystąpiły elementy tradycji i historii narodu polskiego. Wycieczki jakie były zaplanowane umożliwiły prezentowanie takich elementów jak: legendy polskie, tradycje ludowe i regionalne (nawet elementy kulinarne). Uczniowie klubu Activa uczestniczyli już w organizowaniu pracy zespołowej realizując liczne projekty w szkole i w naszej społeczności lokalnej. To międzynarodowe doświadczenie pozwoli na efektywniejsze przygotowanie projektu wrześniowego na Ukrainie.

Grupa z Ukrainy przygotowała program artystyczny, słowno-taneczny prezentujący dzieje Zakarpacia. Występy artystyczne zawierały obok tradycyjnych ludowych piosenek taniec współczesny w strojach dopasowanych do stylu tańca. 

Więcej zdjęć w galerii

 

 

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem