Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: DEUTSCH-WAGEN-TOUR W NASZEJ SZKOLE
DEUTSCH-WAGEN-TOUR W NASZEJ SZKOLE
14/01/2010

deutschDzień Języka Niemieckiego miał miejsce w naszej szkole 12. stycznia 2010. W tym dniu klasy 1C, 2C i 3C zamiast lekcji brały udział w konkursach, quizie, grach i zabawach językowych. Oczywiście wszystko w języku niemieckim i z nauczycielkami tego języka.


Liczne plakaty przygotowali uczniowie już wcześniej, a w tym dniu czekało ich jeszcze jedno zadanie z nimi związane: poszukiwanie wielu informacji o landach, miastach, wydarzeniach w Niemczech. Praca w grupach mieszanych była dla wszystkich ciekawym doświadczeniem, a układane później puzzle i obejrzany film z pewnością dały wiele zadowolenia.
Ukoronowaniem dnia Języka Niemieckiego była wizyta pani Małgorzaty Ulrich-Kornackiej z Instytutu Goethego, która w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia. W formie zabawy, przy pomocy rytmu i muzyki  wprowadziły one wszystkich uczestników w świat języka niemieckiego i Niemiec. Szkoda, że zajęcia tak szybko się skończyły i że taki dzień organizowany jest tylko jeden raz w roku.

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem