Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: Galerie zdjec
Galerie zdjec
06/10/2010

2 października 2010 nasza szkoła obchodziła wielkie święto – 65 lat swojego istnienia. Obchody tej rocznicy zostały połączone ze zjazdem absolwentów, na który zgłosiło się ponad 240 osób. Byli to absolwenci w różnym wieku – począwszy od tych, którzy niedawno zdawali maturę (rocznik 2004), a skończywszy na tych, dla których matura pozostaje już tylko odległym wspomnieniem (roczniki 1945 i 1951).
Świętowanie rozpoczęliśmy od apelu na szkolnym dziedzińcu, gdzie absolwenci przystrojeni w kolorowe szaliki z logo szkoły zostali przywitani przez dyrektora Ryszarda Pagacza, przewodniczącą komitetu zjazdu – panią Ritę Maseli oraz przewodniczącego Samorządu Szkolnego – Pawła Gambusia. Następnie barwny korowód prowadzony przez orkiestrę dętą wyruszył w kierunku kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego.  Uroczystą Mszę Św. odprawiło 7 księży – absolwentów liceum, a w poszczególne części mszy (czytania, modlitwa wiernych) włączyli się również absolwenci, nauczyciele i przedstawiciele obecnie uczącej się w szkole młodzieży.
Po zakończonej Mszy Św. wszyscy przemaszerowali do restauracji „Renoma”, gdzie odbywała się oficjalna część uroczystości. Oprócz przemówień zaproszonych gości i licznych gratulacji swoje „pięć minut” mieli również absolwenci i młodzież, która przedstawiła ciekawy program artystyczny. Oparty był on na poezji mówionej i śpiewanej, odwoływał się również do wspomnień z różnych szkolnych wydarzeń, spotkań i imprez.
Popołudnie upłynęło na spotkaniach w szkole. Była to okazja do rozmów z dawno niewidzianym wychowawcą, czy też koleżanką, czy kolegą, z którymi być może wiele lat temu urwał się kontakt. Absolwenci mieli też okazję zwiedzić klasy, w których kiedyś się uczyli (niektórzy z podziwem patrzyli na zmiany), Izbę Tradycji Szkoły oraz Izbę Regionalną i Młodzieżowy Klub @ctiv@, gdzie przygotowano wystawę starych dzienników lekcyjnych oraz kronik klasowych.
Wieczorem część absolwentów spotkała się jeszcze na balu, gdzie przy dźwiękach muzyki można było choć trochę odtworzyć atmosferę dawnych wieczorków tanecznych, czy studniówek.

    

Zobacz galerie zdjęć


WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem