Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Activa


02/10/2012


Jak przeprowadzić integrację szkół ponadgimnazjalnych tak, aby zgromadzić jak największą ilość uczestników, nie powtarzając przy tym przestarzałych pomysłów powielanych rokrocznie? Wyzwanie nie jest łatwe, jednak z pomocą absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Zawadzkiem zadanie wydaje się być wykonalne. Mało tego, może stanowić wielkie wydarzenie w szkolnym świecie.
Jako termin wybrano 25 dzień września. W realizację projektu zaangażowanych było około 50 osób, z czego połowę stanowili alumni Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem, reszta natomiast to aktualni uczniowie zespołu szkół. Pieczę nad imprezą od zawsze sprawował licealny klub uczniowski @ctiv@.
Dotychczas integracja przebiegała zupełnie inaczej. Członkowie klubu organizowali pierwszoklasistom zespołowe zadania mające na celu wzajemne zapoznanie się ze sobą i przełamanie barier. Jednak tego roku zaistaniała nowa sytuacja - Zespół Szkół Zawodowych został przeniesiony do budynku Liceum przy ulicy Krótkiej 1 tworząc wraz z nią Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, więc zadanie polegać miało nie tylko na wdrożeniu nowych uczniów w życie szkolne, ale i zaangażowanie się w zadania zarówno uczniów liceum, technikum jak i klas zawodowych. Aktualna przewodnicząca Activy, Adrianna Gwóźdź, zaprosiła do współpracy byłych członków owego zgrupowania, między innymi Pawła Sławskiego, Andrzeja Pruskiego, Wojciecha Jagodę, aby użyczyli swojego doświadczenia i wsparli  przedsięwzięcie. W wyniku kilku spotkań i świetnie znanej w klubie "burzy mózgów" zrodził się zupełnie nowy plan wraz z promującym go filmem (http://www.youtube.com/watch?v=2MxABVy0yx4&feature=youtu.be), który znaleźć można w internecie.
Tematem przewodnim tegorocznej integracji były najpopularniejsze filmy i bajki ostatnich lat. Na liście znalazło się wiele zróżnicowanych pozycji - od Kubusia Puchatka, poprzez Władcę Pierścieni aż do Gwiezdnych Wojen.
Po hucznej kampanii reklamowej, na imprezę zawitało kilkudziesięciu uczestników. Zostali podzieleni na 9 grup zarządzanych przez 5 organizatorów. Wyjaśniali nie tylko zasady zabawy, ale także sami w niej uczestniczyli. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie krótkiej scenki i namalowanie karykatury jednego z nauczycieli związane z filmem, którzy uprzednio wylosowali przedstawiciele. Cała impreza trwała 3 godziny.
Następneo dnia, sądząc po zawiedzionych minach wielu uczniów nieobecnych na integracji, słyszących od innych, że świetnie się bawili żałowali, że nie przybyli zobaczyć tego na własne oczy. Śmiało można przyznać, że impreza udała się świetnie. Widać to również na zdjęciach na stronie internetowej szkoły. Na kolejną integrację pozostaje nam czekać do przyszłego roku.
Dziękujemy za wsparcie i świetną zabawę.
Organizatorzy. Klub uczniowski ACTIVA.

Zobacz galerię zdjęć

zobacz wiecej
07/10/2009

 

uaUczniowie klubu Activa z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem spędzili 8 dni realizując międzynarodowy projekt w Użgorodzie na Ukrainie. Wymiana miała na celu poznanie Zakarpacia, legend oraz zamków z nimi związanych, tradycji, zwyczajów i historii Ukrainy i Polski. 

zobacz zdjęcia 1

.        zdjęcia2


 

zobacz wiecej
11/09/2009

2Jak było na integracji klas pierwszych?

Sami zobaczcie

galeria 1

galeria 2

zobacz wiecej
10/09/2009

3W nowym roku szkolnym klub uczniowski ACTIVA działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Zawadzkiem został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji. Ten zaszczytny patronat został przyznany przez koordynatora projektu Podsekretarza Stanu w MEN Krzysztofa Stanowskiego. Dokument został podpisany przez Andrzeja Sadłowskiego Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Przypominamy, że klub działa przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Edukacji i Kultury w Powiecie Strzeleckim w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Zawadzkiem.

zobacz wiecej
07/06/2009

pawelXV Finał Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków

 „8 Wspaniałych”

w Poznaniu

Paweł Sławski jako laureat wojewódzkiej edycji konkursu reprezentował klub Activa, nasz powiat i województwo w finale ogólnopolskim w Poznaniu.

Zakładana liczba wolontariuszy-uczestników: 500 osób
Zakładana liczba gości na Gali: 800
Termin: 5 – 7 czerwca 2009
Cel:  Organizacja XV Finału Ogólnopolskiego konkursu „8 Wspaniałych”
Miejsce: Poznań
Zakładana liczba wolontariuszy: ok. 70 osób

zobacz wiecej
19/02/2009

activaW nowym roku szkolnym klub uczniowski działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Zawadzkiem już zrealizował kilka projektów w naszym lokalnym środowisku. Dla uczniów klas pierwszych przygotowaliśmy akcję integracyjną. Pracowaliśmy przy organizacji ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej w Zawadzkiem. W dniach 1-3.10.2008 22 uczniów liceum spośród ponad 40 członków naszego klubu wyjechało na Halę Boraczą na szkolenie połączone z kilkoma wędrówkami po Beskidzie Żywieckim.

zobacz wiecej
WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem