Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Pedagog szkolny - informacje
Godziny pracy pedagoga szkolnego

mgr Magdalena Mlynek


Poniedziałek 10:30 - 14:30

Środa 8:00 - 10:30

Piątek10:30 – 14:00

publikacje pedagoga
28/05/2012

W naszym liceum tworzenie zdrowego stylu życia i bycia odbywa się na wielu frontach. Na zajęciach przysposobienia obronnego młodzież poznaje praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pomocą jest fantom, na którym każdy ćwiczy resuscytację. W klasach pierwszych na biologii poznawana jest anatomia i fizjologia człowieka. Prowadzone są spotkania związane z profilaktyką: stomatologiczną, nowotworową, wad cewy nerwowej, uzależnień.
 Prężnie działa szkolne koło PCK. Co roku duża grupa uczniów zdobywa certyfikaty na kursach udzielania pierwszej pomocy, uprawnienia ratowników PCK. Wiedzę i umiejętności związane z utrzymaniem zdrowia, udzielaniem pierwszej pomocy młodzież sprawdza uczestnicząc w Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia, w zawodach PCK gdzie osiąga znaczące sukcesy.
     Młody człowiek musi mieć możliwość rozwijania tężyzny fizycznej. Jest to możliwe na zajęciach wychowania fizycznego, SKS, na rajdach pieszych i rowerowych, spływach kajakowych. Organizowane są wyjazdy na basen, zimowe, klasowe wycieczki połączone z nauką jazdy na nartach i snowboardzie.

Absolwenci naszej szkoły zostają ratownikami medycznymi, fizykoterapeutami, pielęgniarkami, lekarzami.

zobacz wiecej
02/04/2012

Do uczniów gimnazjów i ich rodziców!
Uchwałą Rady Powiatu z dnia 29 lutego 2012 roku powołany został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem z siedzibą w obecnym budynku Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła rozpocznie działalność z dniem 1 września 2012 r.
Nowy zespół będzie połączeniem dwóch zawadczańskich szkół ponadgimnazjalnych - Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I, wymuszonym przez zmniejszającą się z każdym rokiem liczbę urodzeń. O podobnych posunięciach władz na terenie województwa opolskiego, ale i całego kraju dowiadujemy się właściwe każdego dnia, więc zdajemy sobie sprawę, że ta sytuacja, nie dotyczy jedynie nas. Przed nową dyrekcją ZSP i nauczycielami pojawia się w związku z tym wyzwanie. Młodzież, zainteresowana  dalszą edukacją w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem i jej rodzice, mogą być pewni, że grono pedagogiczne dołoży wszelkich starań, aby zachować dotychczasowe tradycje oraz wysoki poziom kształcenia, z których słynęły obie szkoły. Prosimy o zaufanie i zachęcamy z korzystania z opracowanej na rok szkolny 2012/2013 oferty edukacyjnej skierowanej do wszystkich absolwentów szkół gimnazjalnych powiatu strzeleckiego

                      Dyrektorzy i nauczyciele  ZSZ i LO w Zawadzkiem

pobierz folder - pdf

zobacz wiecej
02/04/2012

We wszystkich dziedzinach gospodarki, nauki trwają przygotowania do tego ważnego wydarzenia nie tylko sportowego. Budowa obiektów sportowych, infrastruktury komunikacyjnej, hotelowej dobiega końca. Pojawiają się na rynku piłkarskie gadżety. Aktywność kibiców widoczna jest na bilbordach, w przeróżnych akcjach promujących piłkę nożną i jej wpływ na społeczeństwo.
Włączenie dzieci i młodzieży w nurt przygotowań do Euro 2012 zaproponował ksiądz dr hab. Jerzy Kostorz wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego razem z nauczycielami Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu i Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. 26 marca w auli WT UO  zorganizowano spotkanie ze znanym, wybitnym bramkarzem Jerzym Dudkiem, który opowiadał o przebiegu swojej kariery sportowej, wspominał kolegów o światowej sławie. Zgromadzone dzieci, młodzież opolskich szkół zaprezentowała pozytywne wzorce kibicowania. Skandowano, wymachiwano szalikami, koszulkami. Okrzykom nie było końca. Wrzawa, godna prawdziwego stadionu, osiągnęła apogeum w chwili losowania piłek, koszulek, książek z autografami Jerzego Dudka.
Po krótkiej przerwie ponad setka młodzieży z 34 szkół ponadgimnazjalnych Opolszczyzny zaczęła zmagania z szeregiem pytań z zakresu wiedzy o mistrzostwach  Europy w piłce nożnej. 20 finalistów zostanie nagrodzonych na konferencji naukowej 19.04.2012  Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Kusz uczennica klasy 2 b.
Można zapoznać się z pytaniami na stronie   http://www.wt.uni.opole.pl/attachments/article/290/ROZWI%C4%84ZANIE%20KONKURSU-1.pdf

zobacz wiecej
05/11/2011

Uwaga

Od poniedziałku (7.11.2011) obowiązuje nowy plan lekcji

pobierz plan.pdf

pobierz plan.xls

zobacz wiecej
07/12/2010

Dnia 27 listopada odbył się półmetek. O godzinie 18 uczniowie klas drugich z osobami towarzyszącymi zebrali się w restauracji Lido. Chwilę później wspólną noc tańców rozpoczął zespół MIKADO, który zapewnił nam świetną muzykę.
Osobiście uważam,że półmetek był udany co zresztą widać było po minach imprezowiczów. Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przypilnowanie nas;-) I dziękuje wszystkim za dobrą zabawę.
Monika Klucznik

galeria

zobacz wiecej
07/12/2010

Dnia 3 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie Mikołajkowe naszej redakcji "My o Nas". Spędziliśmy razem około 3 godzin na wzajemnym wręczaniu mikołajkowych prezentów, jedzeniu pierników, zabawach i wspólnym oglądaniu filmów.  Niestety nie wszyscy członkowie redakcji mogli się pojawić na spotkaniu. Imprezę zakończyliśmy wszyscy w wesołych nastrojach i każdy z żalem wychodził z Klubu Activa. Myślę, że powodem nie był 8 stopniowy mróz.
    Sindi Dietrich

W naszej redakcji pracowali
S.Dietrich, M.Bury, T. Kubata, K.Paliński, P. Sitnik, W. Długoszewska, K. Paliński, M. Bury, K. Knopik, M. Klucznik, A. Dylong, A. Pinkawa, A. Gwóźdź, M.A. Michalik, A. Bróg, D. Rzepczyk, T. Żuchowski, T. Feluks, A. Ibrom, K. Budner, A. Laskowska

Razem ukazało się sześć numerów naszej niezależnej gazety "My o Nas"

Przeczytaj: http://redakcja.mammedia.pl/myonas/

zobacz wiecej
04/12/2010Przez trzy, dni szesnastu uczniów naszej szkoły uczęszczało na kurs pierwszej pomocy. Przez dwa  pierwsze ratownik medyczny, a jednocześnie instruktor pierwszej pomocy PCK wpajał nam do głowy masę informacji. Nie obyło się oczywiście bez ćwiczeń praktycznych. Cała grupa uważnie słuchała tego, co mówił prowadzący i z wielkim zaciekawieniem oglądała jak np. dobrze założyć bandaż, jak zrobić opaskę uciskową, czego użyć przy złamaniach, otarciach, ranach itp. Demonstrowane były również pozycje w jakich w danych sytuacjach należy układać poszkodowanego. I chyba najważniejsze: jak robić RKO, czyli resuscytacje krążeniowo- oddechową, a prościej mówiąc jak ratować poszkodowanego, który nie oddycha. Zajęcia zakończył egzamin, który wszyscy zdaliśmy bez problemu. Tym, których ten kurs ominął radzimy z niego skorzystać w przyszłym roku. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać umiejętność udzielania pomocy poszkodowanemu. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi za bardzo ciekawe i wciągające zajęcia.

Zobacz galerię
 M. Klucznik

zobacz wiecej
23/06/2010

Klaudyna Musiała, Klaudia Budner, Iwona Spik, Paweł Gambuś, Adam Kaczmarzyk- pięcioosobowa grupa uczniów klasy 2b z naszego liceum, pod opieką Pani Doroty Nemś oraz Pani Beaty Gratzke, odebrała 17 czerwca 2010 roku nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Moje miejsce na Ziemi” organizowanym przez National Geographic Polska oraz wydawnictwo Nowa Era. Laureaci I nagrody w województwie opolskim wśród szkól ponadgimnazjalnych mieli za zadanie stworzyć krótką gazetkę reklamującą ciekawe miejsca i ich okolice, które zdaniem uczestników są ciekawe i godne poznania. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Teatrze „Polonia”  w Warszawie. Gościem specjalnym i jednocześnie przewodniczącą jury była znana polska podróżniczka Martyna Wojciechowska, która gratulowała laureatom oraz opowiadała o swojej pasji i podróżach. Podczas uroczystości wyświetlono prezentację zwycięskich prac oraz filmy o „miejscach na ziemi”  dwóch zwycięskich drużyn, które odebrały nagrody główne. Po zakończeniu nadszedł czas na zdjęcia i autografy. Myślę, że uczniowie i nauczyciele mogą być dumni ze zwycięstwa drugoklasistów z klasy 2b.

K. Budner

 Zobacz galerię

zobacz wiecej
03/02/2008

Dla Maturzystów

Z pewnością wielu z Was w czasie wakacji będzie poszukiwało pracy, więc poniżej umieszczam kilka wskazówek, o których warto pamiętać!!!


W czasie rozmowy kwalifikacyjnej pamiętaj, że specjalista Albert Mehrebiana, twierdzi, iż to w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez innych zależy tylko w 7% od treści, które mamy do przekazania, w 38% od głosu i  jego modulacji (tu znaczenie może mieć intonacja, akcent, barwa, wysokość głosu czy szybkość mówienia). Ważny jest także rytm głosu, czyli dynamika wypowiedzi. Natomiast aż w 55% na pierwsze wrażenie wpływa komunikacja niewerbalna czyli „mowa ciała”, na którą składa się...

zobacz wiecej
03/02/2008

WAŻNE TELEFONY I ADRESY

1. Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Strzelcach Opolskich

ul. Marka Prawego, tel. (077) 461–30 -26

W poradni dostępny jest:

- pedagog szkolny,

- psycholog,

- logopeda

- doradca zawodowy


2. Ogólnopolski Bezpłatny telefon dla Ofiar Przemocy "Niebieska Linia"

0-800-12-00-02


1.Telefon dla Osób Wykorzystywanych Seksualnie (Warszawa)

(022) 827-61-72


3. Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży, Opole,

ul. Wodociągowa 4, tel. (077) 541-42-21

4. Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Stowarzyszenie MONAR

Opole, ul. Ozimska 8, tel. (077) 453-78-97

5. Antynarkotykowy telefon zaufania 0-801-10-96-96

6. Policyjny telefon zaufania 0-800-120-226

zobacz wiecej
03/02/2008

SKUTECZNE SPOSOBY UCZENIA SIĘ

Niezbędne podczas uczenia się jest odpowiednie przygotowanie miejsca pracy!!!

Warunki dobrego miejsca pracy:
* przygotowanie wszystkich niezbędnych pomocy naukowych, aby w czasie nauki nie odrywać się
* miejsce to musi być dobrze oświetlone, przewietrzone i pozbawione wszelkich przedmiotów, które będą dekoncentrowały nas
* wyłączony komputer i komórka

Należy uczyć się kilku różnych przedmiotów, a nie całe popołudnie skupiać się tylko na jednym.

zobacz wiecej
03/02/2008

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:Pedaog

 • Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
 • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
 • Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej
 • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
 • Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób
 • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić
 • Masz problemy w nauce, nie radzisz sobie ze stresem


Przyjdź także z każdą inną sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić!!!

zobacz wiecej
03/02/2008
OFERTA PEDAGOGAPedagog
(mgr Magdalena Mlynek)
Pedagog szkolny oferuje swoją pomoc w zakresie:


 • udzielanie nauczycielom i wychowawcom pomocy w opracowywaniu i gromadzeniu informacji o uczniu
 • rozpoznawanie przyczyn trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych
 • rozpoznawanie warunków życia i nauki uczniów sprawiających trudności w procesie dydaktyczno-wychowawczym oraz podejmowanie we współpracy z nauczycielami, rodzicami i uczniem działań wychowawczo-profilaktycznych
 • wspieranie wychowawców i nauczycieli w...

zobacz wiecej
WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem