Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Teksty z kategorii: sport
28/05/2012

We wszystkich dziedzinach gospodarki, nauki trwają przygotowania do tego ważnego wydarzenia nie tylko sportowego. Budowa obiektów sportowych, infrastruktury komunikacyjnej, hotelowej dobiega końca. Pojawiają się na rynku piłkarskie gadżety. Aktywność kibiców widoczna jest na bilbordach, w przeróżnych akcjach promujących piłkę nożną i jej wpływ na społeczeństwo.
Włączenie dzieci i młodzieży w nurt przygotowań do Euro 2012 zaproponował ksiądz dr hab. Jerzy Kostorz wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego razem z nauczycielami Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu i Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. 26 marca w auli WT UO  zorganizowano spotkanie ze znanym, wybitnym bramkarzem Jerzym Dudkiem, który opowiadał o przebiegu swojej kariery sportowej, wspominał kolegów o światowej sławie. Zgromadzone dzieci, młodzież opolskich szkół zaprezentowała pozytywne wzorce kibicowania. Skandowano, wymachiwano szalikami, koszulkami. Okrzykom nie było końca. Wrzawa, godna prawdziwego stadionu, osiągnęła apogeum w chwili losowania piłek, koszulek, książek z autografami Jerzego Dudka.
Po krótkiej przerwie ponad setka młodzieży z 34 szkół ponadgimnazjalnych Opolszczyzny zaczęła zmagania z szeregiem pytań z zakresu wiedzy o mistrzostwach  Europy w piłce nożnej. 20 finalistów zostanie nagrodzonych na konferencji naukowej 19.04.2012  Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Kusz uczennica klasy 2 b.
Można zapoznać się z pytaniami na stronie http://www.wt.uni.opole.pl/attachments/article/290/ROZWI%C4%84ZANIE%20KONKURSU-1.pdf

zobacz wiecej
28/05/2012

Od 3 lat nasi szczypiorniści grają w finałach wojewódzkich szkół ponadgimnazjalnych. Przez poprzednie dwa lata nie udało im się niestety zdobyć mistrzostwa. Mając ostatnią szansę, 21 marca 2012 roku w Brzegu, nasi wysportowani maturzyści brali udział w finałach wojewódzkich w piłce ręcznej chłopców. Po trudnych eliminacjach ćwierć- i półfinałowych, nasi szczypiorniści zdobyli złoto zostając mistrzami województwa opolskiego w piłce ręcznej. Brawo! Nasi chłopcy wykorzystali swoją szansę i wygrali to, o co walczyli przez cały okres liceum. Mamy nadzieję, że kolejni szczypiorniści będą kontynuowali walkę o mistrzostwo i zdobywali swoje cele. Życzymy powodzenia! A obecnym Mistrzom Województwa dziękujemy za walkę i gratulujemy zwycięstwa! Gratulacje dla trenera i opiekuna grupy pana Łukasza Morzyka. Nasi złoci chłopcy to:
Łukasz Szulc
Denis Hertel
Oskar Prus
Dawid Bryś
Łukasz Całujek
Mateusz Albingier
Damian Buczko
Michał Jeruszka
Mateusz Kaczka
Dawid Skwara
Denis Staszel
Dawid Schabowicz

zobacz wiecej
08/04/2011

Zdobyliśmy 3 miejsce w Finale Wojewódzkim Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej

     

Galeria

 

zobacz wiecej
08/04/2010

Naszym Piłkarzom Ręcznym gratulujemy sukcesów. Ostatnio zdobyte tytuły:


MISTRZ  WOJEWÓDZTWA   W  KATEGORII  JUNIORÓW MŁODSZYCH  (rocznik 93/94) – awans do 1/8 Mistrzostw Polski

MISTRZ  WOJEWÓDZTWA  W  KATEGORII  JUNIORÓW
(rocznik 91)

2. miejsce w finale wojewódzkich rozgrywek międzyszkolnych (szkół ponadgimnazjalnych)

zobacz wiecej
01/02/2010

Nasi uczniowie są członkami klubu Karate "Nidan". Warto wiedzieć, że odnoszą wspaniałe osiągnięcia. Szczególnie jest nam miło, że dwaj nasi uczniowie Bartek Barański i Dariusz Sworeń są właśnie współautorami tych sukcesów. Gratulujemy!

zobacz wiecej
17/01/2010

meczPIŁKA  RĘCZNA  -  NASZ SUKCES
Dnia 15 grudnia 2009 odbyły się międzyszkolne zawody w piłce ręcznej chłopców na szczeblu powiatowym. Uczestniczyły w nich trzy drużyny: ZSZ Zawadzkie, LO Strzelce Opolskie i LO Zawadzkie.

zobacz wiecej
27/05/2009

Dnia 20.05.2009r. odbyły się, na Stadionie ZKS `Motor` przy ul. Sportowej 7 w Praszce, Mistrzostwa Województwa Opolskiego w piłce nożnej dziewcząt, w której brały udział szkoły z całego województwa.

zobacz wiecej
24/02/2009

druzyna pilki noznejMała szkoła potrafi również osiągać świetne wyniki sportowe. Uczniowie reprezentują szkołę zarówno w zawodach lekkoatletycznych, jak i w grach zespołowych. Mimo tego, że często na zawodach występują uczniowie reprezentujący duże szkoły, nasi zawodnicy nie pozostają w tyle. Bardzo dużym sukcesem zakończyli nasi uczniowie start w mistrzostwach woj. opolskiego szkół ponadgimnazjalnych  w ubiegłym roku szkolnym. Kamil Piecuch zdeklasował rywali zajmując 1 miejsce w pchnięciu kulą, a Agnieszka Buchwald zajęła 4 miejsce w rzucie oszczepem. Świetnie wypadła również sztafeta dziewcząt 4x100 m zajmując 5 miejsce. Indywidualnie w biegu na 100 m również 5 miejsce zajęła Jessika Chorągwicka.

zobacz wiecej
19/02/2009

druzynaReprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem doszła do finału wojewódzkiego w piłce nożnej na trawie. Udało się to po raz pierwszy w historii szkoły.

zobacz wiecej
02-06-08

28 maja 2008r. w Kędzierzynie Koźlu odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa woj. opolskiego szkół ponadgimnazjalnych.

zobacz wiecej
12.05.2008

Mistrz powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt - drużyna Liceum Ogolnokształcącego w Zawadzkiem reprezentowała powiat w mistrzostwach województwa w Praszce w dniu 12 maja 2008r.

zobacz wiecej
07/11/2007

NAJLEPSZE WYNIKI NASZEJ SZKOŁY w Sporcie

Oto najlepsze wyniki w klasyfikacji szkół woj.opolskiego we współzawodnictwie sportowym w historii

Naszej szkoły

ROK SZKOLNY 2002/03

I miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu

II miejsce Zespół Szkół Rolniczych CKU w Nysie

III miejsce Liceum Ogólnokształcące w Zawadzkiem

zobacz wiecej
07/11/2007

Liceum w Zawadzkiem przyjazną szkołą

Liceum Ogólnokształcące jako jedyna szkoła w powiecie strzeleckim uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Przyjazna Szkoła”. Działania są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.

zobacz wiecej
WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem