Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Teksty z kategorii: wydarzenie
08/01/2012

 

zobacz wiecej
08/01/2012

Już za sto dni matura. Wspomnień czar  -  STUDNIÓWKA 2012

   

ZOBACZ GALERIE

zobacz wiecej
02/04/2011

W poniedziałek, 28 marca 2011 roku gościliśmy w naszym liceum ojców misjonarzy ze zgromadzenia Misjonarzy Białych. Byli to ojciec Darek i ojciec Otto, pracujący na codzień w Algierii. Aktualnie przebywają oni w Polsce, spotykają się z młodzieżą i dzielą się swoimi doświadczeniami z pracy misyjnej. Praca w Algierii - kraju gdzie islam jest religią wręcz narodową - nie jest łatwa. Chrześcijanie stanowią tam zaledwie 1‰ społeczeństwa, a katoliccy misjonarze mogą przemieszczać się po terytorium tego kraju tylko pod eskortą policji czy wojska.
W trakcie spotkania mieliśmy okazję obejrzeć oryginalne afrykańskie stroje (a nawet się w nie ubrać!), instrumenty muzyczne, przedmioty codziennego użytku, czy też zabawki wykonane przez dzieci. Dużym zaskoczeniem dla wielu z nas było to, że ojciec Otto, z pochodzenia Ugandyjczyk, bardzo dobrze mówi po polsku, mimo że w naszym kraju jest dopiero półtora roku. Ze spotkania wychodziliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nowe wiadomości, a wielu z nas nuciło pod nosem słowa afrykańskiej pieśni, której nauczył nas ojciec Otto.

galeria

zobacz wiecej
24/01/2011

Zobacz Poloneza studniowkowego klasy 3d

 

zobacz wiecej
23/01/2011

Zobacz 3 galerie studniówkowe

   

zobacz wiecej
21/01/2011


Drodzy Czytelnicy! Zapraszamy do wspólnego tworzenia „Strzelczan albumu rodzinnego” – zbioru zdjęć dokumentujących życie naszych pradziadków, dziadków, rodziców i nas samych. Starsi odchodzą, niestety, młodzi coraz rzadziej pamiętają, kto i z jakiej okazji został uwieczniony na pożółkłej dziś fotografii. W naszych domach jest ich wiele – ślubnych, komunijnych, portretowych, z dziećmi i  bez nich. Robionych przy większych i mniejszych uroczystościach, w domu, czasem w atelier fotograficznym, kiedy indziej – na wolnym  powietrzu. Są zdjęcia „pozowane” i robione „na gorąco”, pod wpływem chwili. Są uroczyste zdjęcia z zakładów pracy, ale też z festynów czy zabaw, z ulic, procesji i pielgrzymek, pochodów. 
Stworzenie „Strzelczan albumu rodzinnego” to szansa na ocalenie tych niezwykłych pamiątek naszej przeszłości i przekazanie ich naszym następcom.

zobacz wiecej
21/10/2010

Z pewnym opóźnieniem (związanym z wyjazdem grupy uczniów wraz z opiekunami na wycieczkę do Łodzi) świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd uczniowski przygotował konkurs sprawdzający różne sprawności nauczycieli. Trzeba było przyszyć jak najwięcej guzików w ciągu 1,5 minuty (tu najlepsza okazała się prof. Gratzke), w jak najkrótszym czasie przebić 4 balony używając do tego celu tylko rąk (wygrała prof. Kądziołka), przeczytać na czas tekst naszpikowany trudnymi wyrazami (zwyciężyła prof. Nemś), czy też stworzyć z plasteliny i wykałaczek ulubione zwierzątko (tu bezkonkurencyjny okazał się prof. Baron, który szybko ulepił śliczną gąsienicę).

Zobacz galerię zdjęć

zobacz wiecej
23/06/2010

Z okazji 20 rocznicy funkcjonowania samorządów lokalnych wydział EKT Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich zorganizował „Dzień Samorządności”. Impreza odbyła się 11 czerwca przy Placu Żeromskiego w Strzelcach Opolskich. Uczestniczyły w niej wszystkie szkoły dla których organem prowadzącym jest Powiat Strzelecki – w tym również grupa uczniów z naszego liceum. Każda szkoła prezentowała swoje wyniki i osiągnięcia w pawilonach ustawionych dookoła Placu Żeromskiego. Dużą furorę zrobiły kolorowe czapeczki z wizerunkiem patrona naszego liceum – Mieszka I. W ramach „Dnia Samorządności” uczniowie prezentowali również swoje dokonania na scenie – były to zarówno pokazy umiejętności wokalnych, tanecznych, teatralnych, jak i muzycznych. Czteroosobowe grupy uczniów szkół średnich Powiatu Strzeleckiego wzięły udział w tzw. grach miejskich. Rolą uczniów było dotarcie do wszystkich punktów zaznaczonych na otrzymanej na starcie mapce i wykonanie zadań związanych z tymi miejscami. Nie wszystkie zadania były proste – np. test dotyczący samorządu i jego zadań sprawił niektórym drużynom sporo kłopotów.
Z pewnością chcecie zobaczyć jak bawiliśmy się w piątek
11. czerwca w Strzelcach Opolskich na Dniu Samorządności.
Zapraszamy do galerii.

zobacz wiecej
02/06/2010

"...Myślę, że mogę powiedzieć, że były to najlepsze 3 lata w moim życiu pod każdym względem..."

    „(...) Będę tęsknić za szkołą, a przede wszystkim za ludźmi, których tam spotkałam...” - Oto słowa jednej z absolwentek Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem wypowiedziane 28 maja 2010 po uroczystości zakończenia roku klas trzecich. Pożegnanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego, po czym nastąpiło tradycyjne przekazanie sztandaru przedstawicielom klas drugich. W dalszej części dyrektor szkoły odczytał wyniki nauczania oraz wręczył świadectwa ukończenia szkoły wyższej. Po wyróżnieniu najlepszych uczniów przyszedł czas na przemówienia gości honorowych, którzy składali gratulacje przyszłym studentom i życzyli powodzenia w dalszym życiu. Pożegnanie dostarczyło wielu wzruszeń zarówno tym, którzy opuszczali mury naszej szkoły, ich rodzicom, jak i młodszym uczniom i nauczycielom. W ostatniej części przyszedł czas na podziękowania ze strony uczniów oraz wręczenie kwiatów na ręce wychowawców. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, uczniowie, choć gotowi na nowe wyzwania związane z dorosłym życiem, nie kryli smutku, żegnając się ze szkołą i znajomymi.

Całość artykułu na stronie: http://mammedia.pl/myonas/10/5/1/

 

zobacz wiecej
13/04/2010

10 kwietnia 2010 grupa uczniów naszego liceum wyjechała na Uniwersytet Śląski, aby wziąć udział w drugim już w tym roku szkolnym Zjeździe UTN organizowanym w ramach projektu „Partnerzy w nauce”. Nasi uczniowie zostali przydzieleni do grupy drugiej, która swoje zajęcia odbywała w Auli im. M. Kopernika na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.

Na początku wszyscy zgromadzeni w auli wysłuchali wykładu prof. Andrzeja Sładka o równaniach diofantycznych (dla niewtajemniczonych – są to równania, których rozwiązania szuka się w zbiorze liczb całkowitych lub naturalnych). Później swoje działania w projekcie zaprezentowali uczniowie kilku szkół. W międzyczasie dotarła do nas wiadomość o katastrofie samolotu w Smoleńsku. Wszyscy zgromadzeni w auli symboliczną minutą ciszy uczcili pamięć ofiar tej katastrofy. Dalsza część zjazdu odbywała się w skupieniu i powadze. Prowadząca spotkanie dr Joanna Samsel – Opalla przedstawiła wyniki konkursu „Uczniowskie pasje” i wręczyła nagrody jego laureatom. Mieliśmy też okazję wysłuchać i zobaczyć prezentację zdobywców III miejsca – chłopców z jednego z gliwickich liceów. Są oni fanami motoryzacji i w bardzo przystępny i ciekawy sposób omówili budowę i zasadę działania „serca” samochodu – czyli różnych typów silników. Po przerwie obiadowej wiele emocji wzbudziła przygotowana i przeprowadzona przez studentów i doktorantów Wydziału Matematyki gra o nazwie „Pilionerzy”. Jej uczestnikami byli uczniowie – przedstawiciele poszczególnych szkół, a zasady były bardzo podobne do popularnych „Milionerów” lecz pytania dotyczyły tylko Królowej Nauk - czyli matematyki. Na zakończenie zjazdu wysłuchaliśmy ciekawego wykładu „Jak mierzyć odległość?” wygłoszonego przez jednego z doktorantów Wydziału Matematyki.

zobacz wiecej
13/04/2010

 

zobacz wiecej
01/02/2010

I już po Studniówce 2010

Zdjęcia już są na stronie w galeriach

 

 

 

 

Polonez klasy 3D

 

a teraz polonez klasy 3B

Polonez klasy 3C

 

 

 

zobacz wiecej
01/02/2010

"Jutro jest... wtedy pochylisz się nad sobą"

W poniedziałek, 25 stycznia 2010 uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w programie z zakresu profilaktyki uzależnień zaprezentowanym przez Jarosława Wajka, byłego wokalistę zespołu Oddział Zamknięty.

zobacz wiecej
14/01/2010

deutschDzień Języka Niemieckiego miał miejsce w naszej szkole 12. stycznia 2010. W tym dniu klasy 1C, 2C i 3C zamiast lekcji brały udział w konkursach, quizie, grach i zabawach językowych. Oczywiście wszystko w języku niemieckim i z nauczycielkami tego języka.

zobacz wiecej
11/01/2010

spotkanieW mroźny grudniowy wieczór w progi naszego liceum zawitał absolwent z 1972 roku- Adam Jakubowski. Przyjechał ze zgrupowania polskiej kadry zapaśników z Wisły- gdzie pełnił obowiązki lekarza sportowego.
Życie zawodowe naszego absolwenta związane jest z Łodzią. Pracuje jako lekarz- ortopeda w łódzkich szpitalach. Tam też kończył WAM.

 

Zobacz galerię zdjęć

zobacz wiecej
27/12/2009

Uroczystość otwarcia Orlika 2012 i inne galerie z ostatnich tygodni - zapraszamy do galerii zdjęć.

orlik

zobacz wiecej
30/06/2009

Dzisiaj rozdano świadectwa maturalne w naszym liceum.
Wynik zdawalności matury w naszej szkole to 96,6%.
Dokładne dane podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu.
http://www.oke.wroc.pl/

Uwaga maturzyści:
Zachęcamy do szczegółowej analizy wyników przed złożeniem dokumentów na wyższe uczelnie

Zdawalność matury w liceach ogólnokształcących w Polsce wyniosła w tym roku 89%
Zdawalność w liceach ogólnokształcących na Opolszczyźnie  91,4%
Zdawalność w liceach ogólnokształcących w powiecie strzeleckim 92,2%

Ogólnie wyniki naszych maturzystów są lepsze niż w ubiegłym roku o 2%.
Gratulujemy

źródło: OKE we Wrocławiu

Porównanie wyników z poszczególnych przedmiotów

plik.xls

 

a

a

zobacz wiecej
19/06/2009

 

q

Dzisiaj rozdano świadectwa i zaczynają się wakacje. Gratulujemy!

 

Zdjęcia w galerii

Przypominamy jednocześnie o kiermaszu podręczników

Zapraszamy szczególnie uczniów klas I

29.06. 2009 i 30.06.2009 w godzinach 10-13

28.08.2009 i 31 08.2009 w godzinach 10-13

(pracownia biologii)

 

zobacz wiecej
03/06/2009

44 czerwca 1989 r. odbyły się pierwsze , częściowo wolne wybory do sejmu w powojennej Polsce. Oznaczały one w rezultacie utratę władzy przez rządzących Polską od 45 lat komunistów i początek procesu demokratyzacji naszego kraju i odzyskiwania niepodległości po wieloletniej zależności od ZSRR. Jak było to możliwe? Kto to sprawił?

zobacz wiecej
04/05/2009

maturaI zaczynają się matury! Dzisiaj 93 uczniów liceum pisało język polski.

Życzymy powodzenia

 

Więcej zdjęć w dziale "Galeria"

zobacz wiecej
15/04/2009

 

mamhakaDo II edycji kampanii społecznej „ Mam haka na raka” zgłosiło swój udział 670 zespołów z całego kraju. W naszym LO zebrał się czteroosobowy zespół pod opieką mgr Mirosławy Kądziołki.

 

zobacz wiecej
10/04/2009

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem pierwszy raz mieli okazję zapoznać się z rówieśnikami z Ukrainy. Od 1 do 9 kwietnia w okolicach Wisły i Istebnej realizowali projekt międzynarodowy finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Gościliśmy uczniów z Użgorodu. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Kultury w Powiecie Strzeleckim. Projekt obejmuje uczniów, członków klubu Activa. We wrześniu klubowicze pojadą na Ukrainę.

zobacz wiecej
21/03/2009

pawelJuż po raz XV odbyły eliminacje wojewódzkie w konkursie organizowanym przez fundację "Świat Na Tak" na najlepszego wolontariusza naszego regionu. W tym roku wygrał je uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem Paweł Sławski. Będzie już w kwietniu reprezentował województwo opolskie w finale ogólnopolskim w Warszawie.

zobacz wiecej
19/02/2009

 

Projekt „PARTNERZY W NAUCE” opracowany został jako odpowiedź Uniwersytetu na misję własną, jako ośrodka wiedzy otwartego dla wszystkich. Rolą szkolnictwa wyższego jest torowanie dróg innowacyjnym metodom umożliwiającym poszukiwania nowych grup potencjalnych studentów - budowanie społeczeństwa, w którym każdy człowiek będzie miał możliwość uczenia się na najwyższym poziomie, a przede wszystkim wypracowania niezbędnych do osiągnięcia życiowego sukcesu kompetencji. Kształcenie na poziomie szkoły średniej powinno być okresem, w którym ujawniają się i rozkwitają talenty młodych ludzi.

 

zobacz wiecej
19/02/2009

swieto11 listopada jak co roku jest Świętem Odzyskania Niepodległości. Obecne pokolenie poznaje wartości na zasadzie poznawania hitorii, a starsi wiekiem uczą się tego świeta na nowo od kilkunastu lat. Można zaobserwować, że historia wpływa na nas w zupełnie inaczej niż przed 1990 rokiem. Czujemy, że wolność młodych ludzi to nie tylko prawo do głosowania w wolnych wyborach. Wolność to prawo do samostanowienia. Młodzi ludzie są nastawieni nie tylko żeby brać. Coraz częściej obserwujemy, że młodzi chcą dawać. Patriotyzm to również praca, praca nad sobą, nad otaczającym nas środowiskiem, praca na rzecz innych. Obserwujemy to w naszej szkole. Szkoda, że tylko kilka razy w roku przypominamy sobie właśnie o tym słowie - patriotyzm. To, że jesteśmy właśnie tu, uczymy się, pracujemy, jesteśmy z innymi i dla innych. 

zobacz wiecej
19/02/2009

Dnia 14 stycznia 2009 roku w naszym liceum został zorganizowany "Blue Day" (Niebieski dzień). Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli uczniowie klasy I b. Zadaniem uczniów było przebranie się na kolor niebieski. Celem happeningu było wprowadzenie w życie szkolne dobrej zabawy i rywalizacji między młodzieżą. W każdej klasie obliczono procentowy udział przebranych uczniów. Nagrodami za dwa pierwsze miejsca były bony na niepytanie. Najlepszą klasą okazała się 2c! Zaraz za nimi uplasowały się 1c i 1b. Nagrodę w postaci medalu "dla niebieskiego nauczyciela" otrzymał każdy nauczyciel który miał na sobie coś niebieskiego.
Wszyscy bawili się znakomicie. Sądzę, że takie happeningi powinny być organizowane jak najczęściej.

Klaudia

zobacz wiecej
WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem