Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet





Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Teksty z kategorii: kola
07/07/2011

„Vorlesewettbewerb” czyli  Konkurs Pięknego Czytania w LO w Zawadzkiem

    

 

10 czerwca w piątek dwie dzielne licealistki: Wioleta Długoszewska i Manuela Kupka wyruszyły do Krakowa, aby wziąć udział w drugim etapie konkursu zorganizowanego przez Goethe Institut w Krakowie.
W pięknej siedzibie Instytutu przy Rynku Głównym 60 uczestników konkursu walczyło o tytuł finalisty, czytając kolejny fragment powieści Tamary Bach „Jetzt ist hier”. I chociaż nie  wszyscy mogli zostać wyróżnieni, to wszyscy zostali nagrodzeni wspaniałymi książkami i dyplomami i oczywiście wyśmienicie ugoszczeni przez organizatorów.
Spacer po Starym Mieście i Wawelu ze Smoczą Jamą dopełnił szczęścia naszych uczestniczek i już można było wracać do Zawadzkiego, planując udział w kolejnych konkursach językowych.

Pozdrawiamy: Manuela i Wiola z nauczycielkami języka niemieckiego.

zobacz wiecej
17/05/2011

Krakowskie Szkoły Artystyczne co roku organizują szereg konkursów dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w celu wyłonienia grupy uzdolnionej młodzieży.
W konkursie recytatorskim „ SPOT za jeden wiersz” nagrodą było roczne stypendium w Szkole Aktorskiej SPOT na kierunku dziennym.
Nasze uczennice- Anna Laskowska i Marta Anna Michalik z 3d postanowiły spróbować swoich sił w zmaganiach artystycznych. Na korytarzach, schodach, salkach  w siedzibie krakowskiej szkoły tłoczyło się kilkadziesiąt osób. Młodzi ludzie z całego kraju czekali na przesłuchanie- kilka minut recytacji, tańca, prezentacji pracy może zdecydować o ich dalszych losach Twarze – skupione, roześmiane, poważne, spanikowane- wyrażały przeróżne emocje, słychać było szum powtarzanych wersów, uwagi, opinie, rozmowy. Wychodzące osoby w krótkich zdaniach opisywały przebieg spotkania z jurorami. Na ogłoszenie wyników trzeba było dosyć długo czekać.
Została podjęta decyzja- trzeba wykorzystać okazję i pospacerować po Krakowie. Silny wiatr utrudniał poruszanie. Dobrze, że w pobliżu, na Kazimierzu – muzeum Stara Bożnica. Wkracza się w kulturę, zwyczaje krakowskich Żydów. Jest możliwość włączenia się w pisanie Tory- świętej księgi. Niesamowite przeżycie, gdy pisze się w wybranym języku kolejny, wyznaczony przez komputer, wers.
Następnym przystankiem był Instytut Polsko- Japoński ulokowany naprzeciwko Wawelu- po drugiej stronie Wisły. Ciekawa architektura, wystrój wnętrz, wystawa poświęcona kulturze japońskiej warte są obejrzenia, zainteresowania Krajem Kwitnącej Wiśni.W czasie oglądania oryginalnej wystawy muzealnej była możliwość wykonania orgiami i wysłuchania muzyki.
Wyprawa do Krakowa  okazała się bardzo interesująca mimo nieudanej próby uzyskania I lokaty w konkursie.

zobacz wiecej
02/04/2011

Dnia 22.03.2011 grupa uczniów uczestnicząca w zajęciach z meteorologii i fenologii w ramach projektu „Każdy inny, wszyscy równi” udała się na wycieczkę do Wrocławia. Celem naszej wizyty w tym pięknym mieście było obserwatorium meteorologiczne działające przy Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest ono jednostką w pełni wyposażoną we wszystkie niezbędne do pomiarów i obserwacji meteorologicznych przyrządy. Na zajęciach w ogródku meteorologicznym mieliśmy okazję zobaczyć i poznać zasady działania wszystkich tych przyrządów. Oprócz tych, które są nam już znane z naszych zajęć lub z podręczników mogliśmy jeszcze zobaczyć termometry glebowe, przyrząd do pomiaru poziomu wody gruntowej oraz ciekawy deszczomierz laserowy, który zliczając ilość i wielkość kropel deszczu w pewnym przekroju potrafi wyliczyć jaki był opad deszczu.
W ramach wycieczki poczyniliśmy również ciekawe obserwacje fenologiczne – podziwialiśmy dywany różnokolorowych krokusów, zaczynające się rozwijać kwiaty forsycji, czy piękne zielone pąki na wielu drzewach. Cieplejszy klimat Wrocławia sprawia, że wszystkie te zjawiska można tam obserwować znacznie wcześniej niż w Zawadzkiem.
Nie zabrakło też w czasie naszej wycieczki wizyty w najciekawszych historycznych miejscach Wrocławia – zobaczyliśmy między innymi rynek, Ostrów Tumski, gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, budynek Ossolineum i Halę Stulecia.

zobacz wiecej
09/01/2011

Od grudnia 2010 ruszył projekt dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projektodawcą jest Powiat Strzelecki. W naszym powiecie obejmie on 630 uczniów szkół ogólnokształcących.

W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” odbywają się następujące zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym w Zawadzkiem:

 

zobacz wiecej
27/06/2010

To drugie wydanie naszej gazety "MY O NAS"

Przeczytacie tam artykuły:

"Lato w skateparku"; "Czas na młodych artystów" - A. Laskowskiej;

"Follow The Cat" -  M.A.Michalik;

"Zalane liceum"; "Nasi uczniowie w Bolonii";

"Czas zaklęty w zębatkach" i "Dzień Dziecka w Strzeleckiej PSM"- 

"Dyktando 2010" - M. Bury, M. Klucznik;

Oto fragmenty:

"Dominik Kowalski, Marta Anna Michalik, Paweł Sławski oraz p. dr Arkadiusz
Baron mieli okazję reprezentować Polskę w Bolonii na historycznym seminarium
dotyczącym totalitaryzmu. 22 maja uczniowie naszej szkoły wylecieli z warszawskiego
lotniska Okęcie do Włoch"


":Któż z nas nie rysował czegokolwiek na marginesach w zeszycie albo na jego ostatniej stronie? A co by było, gdyby tak z tych „bazgrołów” powstało prawdziwe dzieło sztuki….?"

 

adres: http://mammedia.pl/myonas/10/6/2/

 

zobacz wiecej
02/06/2010

Po kilku latach, w których gazetka ''My o nas'' nie była wydawana, wracamy. Będzie można w niej poczytać o tym, co dzieje się w szkole jak i społeczeństwie. Nie zabraknie też kultury, sportu i rozrywki. Wy także możecie przyczynić się do tworzenia gazety. W następnym numerze ukaże się ''Skrzynka pytań''. Aby działała ona sprawnie, potrzebujemy waszych e-maili. Piszcie do nas o tym,  co wam się podoba i nie podoba w szkole lub mieście, jakie macie problemy, pytania, a także wasze pomysły na ciekawe artykuły. Na maile czekamy pod adresem: myonas2010@gmail.com
m.klucznik

 

Czytaj całość - naprawdę warto

Skład redakcji:
Tomek Kubata, Sindy Dietrich, Marta A. Michalik, Marta Bury, Klaudia Budner,  Ania Laskowska, Diana Rzepczyk, Ania Ibrom, Tomek Żuchowski, Monika Klucznik, Asia Dylong,   Amanda Bróg, Tomek Feluks,  Kasia Cukier, Klaudia Knopik, Aneta Dymarek,

 

zobacz wiecej
11/03/2010

zobacz wiecej
03/02/2010


    W piątek 29 stycznia 2010 w ramach realizowanego projektu „Partnerzy w nauce” odbył się w naszym liceum pierwszy festiwal nauki. Jego hasło przewodnie brzmiało „Ziemia nie może być śmietniskiem – stan środowiska wokół nas”.

zobacz wiecej
13/01/2010

28 listopada 2009 roku grupa beneficjentów projektu „ Partnerzy w nauce” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wyjechała na I Zjazd Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego do siedziby UŚ w Katowicach. Przygotowany program zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Zaplanowano 4 wykłady z różnych dziedzin- ekonomii, biologii, fizyki, przedsiębiorczości.

Pierwszy wykład profesora Macieja Sablika dotyczył bardzo aktualnego problemu finansowego,  tworzenia się bankowych odsetek. Sposób ich obliczania, nawet po tym wykładzie, dla wielu słuchaczy, niestety nie stał się bardziej przejrzysty.
Po krótkiej dyskusji i przerwie wykład z ciekawą prezentacją przedstawił dr hab. Piotr Skubała. „ Biologia uczy myśleć”- rzeczywiście rozruszała intelekty słuchaczy. Ciekawe pytania prowadzącego prowokowały do myślenia, odpowiedzi z sali były przeróżne. Uczniowie i ich opiekunowie na kolejnych slajdach znajdowali wiele zaskakujących danych, aktualnych doniesień naukowych z dziedziny bliskiej każdemu człowiekowi- ekologii.
Trzecim wykładem, na który z niecierpliwością czekano, był „ Wielki Zderzacz Hadronów- czego oczekują fizycy?” Prowadzący profesor Marek Zrałek nie zawiódł oczekiwań. W pasjonujący sposób przedstawił świat cząstek elementarnych.
Kończący zjazd wykład dr Joachima Fołtysa o „ Wirtualnej przestrzeni gospodarczej w zarządzaniu organizacjami” okazał się mało atrakcyjny. W bardzo poważny sposób zostały przedstawione definicje organizacji, zarządzania.
Młodzież licealna zebrana na zjeździe podziękowała prowadzącym i organizatorom gromkimi brawami.

zobacz wiecej
25/02/2009

akcjaSzkolne Koło Ekologiczne nawiązało współpracę ze ” Schroniskiem dla Zwierząt” w Miedarach

zobacz wiecej
19/02/2009

Proponowane zajęcia planowane są do realizacji w wymiarze 2 godzin tygodniowo w grupie 15 osobowej. Ich celem jest:

- rozwój umiejętności komunikacji interpersonalnej 

- edukacja emocjonalna 

- osłabianie podatności na niewłaściwe naciski z zewnątrz poprzez poszanowanie własnego widzenia świata, uczenie się formułowania własnego zdania 

- porównywanie zachowań pasywnych, asertywnych i agresywnych.

zobacz wiecej
19/02/2009

Celem zadania jest osiądnięcie przez uczestników znajomości języka na takim poziomie, który zapewniałby im w miarę swobodne porozumiewanie się w kraju nauczanego języka, a także w przyszłej nauce i pracy. Uczniowie prowadzą z nauczycielem dialogi, naśladują wymowę i tworzą własne teksty uźytkowe. W następnym roku szkolnym mamy plan zorganizowania wycieczki do Lwowa lub wymianę międzynarodową z krajami rosyjskojęzycznymi.

Planujemy wykorzystanie rosyjskich stron internetowych do praktycznych ćwiczeń zrozumienia treści i utrwalenia poznanych zwrotów i konstrukcji frazeologicznych. Jeżeli nauka będzie postępowała według założeń to w grudniu chcem dalej prowadzić wersję rosyjską strony liceum. 

Po zakończonym roku uczeń powinien umieć odpowiadać na podstawowe pytania i  uczestniczyć aktywnie w stworzonych sytuacyjnych rozmownych i scenkach.

zobacz wiecej
19/02/2009

centrumCelem działania Centrum jest wykorzystanie szkolnej pracowni multimedialnej i sprzętu (kamery, aparaty cyfrowe i oprogramowanie) posiadanego w szkole do poszerzenia oferty edukacyjnej w celu rozwijania wiadomości i umiejętności przetwarzania obrazu i dźwięku. Współczesne media dają nie tylko wiedzę i umiejętności w przetwarzaniu informacji. To również kreowanie własnego wizerunku i obrazu otaczającego świata w Internecie i na nośniku elektronicznym.

zobacz wiecej
19/02/2009

 

integracjaWarsztaty, prezentacje, gry integracyjne, akcje i projekty środowiskowe

 

zobacz wiecej
19/02/2009

 

Zajęcia godzinne dwa razy w tygodniu lub dwugodzinne terenowe- w zależności od realizowanego zadania. LO im. Mieszka I w Zawadzkiem – pracownia biologii, komputerowa, tereny przyszkolne, Nadleśnictwo Zawadzkie- Izba Leśno-Przyrodnicza i Ogród Edukacyjny, Ścieżki Przyrodniczo-Edukacyjne Nadleśnictwa Zawadzkie.

 

zobacz wiecej
19/02/2009

zajecia

Poszerzenie oferty edukacyjnej dla naszych uczniów jest ważnym elementem pracy opiekuńczo-wychowawczej. Na dodatkowe zajęcia uczęszcza prawie połowa naszych uczniów. Oprócz zajęć organizowanych w Klubie Activa w szkole działają koła:

 

zobacz wiecej
WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem