Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Teksty z kategorii: nowosci
02/10/2012

Zobacz galerię zdjęć

Szkolna grupa rekonstrukcyjna "Hrabia Renard"

zobacz wiecej
02/04/2012

Zbliżają się Święta Wielkanocne a wraz z nimi ruszają rozmaite akcje wspierające najuboższych. Jak co roku Opolski Oddział PCK zorganizował zbiórkę pieniędzy aby przygotować paczki    żywnościowe i w ten sposób wspomóc potrzebujących. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że uczniowie klasy 2c  I Liceum Ogólnokształcącego w Zawadzkiem włączyli się w tę  działalność charytatywną.
Pomimo niesprzyjającej aury, grupa licealistów wraz z wychowawcą wybrała się do Opola  na coroczną akcję. To już kolejny raz w historii tej klasy. Rok temu po raz pierwszy wzięli udział  w akcji PCK i od razu udało im się zebrać pokażną kwotę, która znacząco zasiliła organizację  Czerwonego Krzyża. W tym roku również nie odmówili.
Nic nie zapowiadało, że ten dzień (deszczowy i pochmurny piątek 30 marca b.r.) tak dobrze się zakończy. Uczniowie zjawili się w Opolu około godziny 10.30, które przywitało ich wiatrem i chłodem. „Mamy mieszane uczucia” - mówili. „Taka pogoda nie pomaga w zbieraniu a wręcz utrudnia i zniechęca”- dodawali. Pracownicy PCK podziwiali determinację i szczerą chęć  młodzieży a oni sami z uśmiechem odbierali identyfikatory i czerwone puszki – charakterystyczny znak kwestujących.
Licealiści ruszyli w miasto. Doświadczeni rokiem ubiegłym wiedzieli jak rozmawiać z przechodniami, kogo prosić o wsparcie a kto odmówi. „Najchętniej pomagają uczniowie, studenci a więc ci, którzy sami wiele nie mają”- przyznają. Są i tacy, którzy przepraszają, tłumaczą się , że nie  mogą dać więcej ale są też i tacy, którzy w pośpiechu znikają. Nierzadko zdarzają się też niezbyt miłe zachowania w stosunku do zbierających. Kwestowanie to naprawdę trudne zajęcie , wymagające wiele cierpliwości i samozaparcia.
Uczniowie zakończyli akcję około godziny 14.00. W siedzibie PCK spotkali się na liczeniu zasobów puszek i odpoczynku po ciężkim dniu. Wymieniali też poglądy i na gorąco opowiadali jak im minął ten dzień. A dzień okazał się prawdziwym sukcesem! Uczniowie zebrali sumę, która ich samych zaskoczyła. „Powtórzyliśmy swój rekord z ubiegłego roku, to cudownie, że się udało!” - przyznali. „W przyszłym roku znowu przyjedziemy, napewno!”
Pracownik PCK przyznał też, że Liceum z Zawadzkiego jest jedyną szkołą spoza Opola, która odpowiada na apel pomocy i przyjeżdża do Opola kwestować. 
Czy oznacza to, że tylko licealiści widzą jak ważne jest pomaganie innym? Mamy nadzieję, że nie. Ale jedno nie ulega wątpliwości: chcą to robić, dostrzegają innych, są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. I to ma znaczenie!

                                                                                                   Dorota Nemś wychowawca klasy 2c
                                                                                                   LO Zawadzkie      

zobacz wiecej
04/01/2011

Kolejne dwa wydania naszej gazety "My o Nas"

Szczególnie polecamy nr 7, który jest częścią projektu konkursowego MediaStarter

  

 

zobacz wiecej
15/09/2010

zobacz wiecej
23/06/2010

W pracowni biologii prowadzony jest kiermasz podręczników

wtorek - piatek 29.06-2.07.2010 w godzinach 11-14;

oraz tuż przed nowym rokiem szkolnym

w dniach 30-31.08.2010 w godzinach 11-14

zobacz wiecej
05/05/2009

drzwiDrzwi Otwarte

Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj odwiedzili naszą szkołę.

Zapraszamy na krótką relację fotograficzną w dziale GALERIA.

 

zobacz wiecej
04/05/2009


Dnia 28.04.2009 w Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadzkiem odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski „Las w poezji”. Reprezentantami  naszego liceum byli:
- Syndy Dietrich - I d
 - Samuel Labus - I c
- Anna Laskowska - I d
- Marta Michalik - I d.
W kategorii szkół szczebla ponadpodstawowego wyróżnienie za interpretację wiersza Leopolda Staffa uzyskała Marta Anna Michalik.

zobacz wiecej
01/05/2009

pilkaW nowym  roku szkolnym (2009/2010) otwieramy klasę o profilu sportowym (piłka ręczna). 

Szczegóły i dalsze informacje dla zainteresowanych już wkrótce na stronie liceum.

zobacz wiecej
03.02.2008

zobacz wiecej
07/11/2007

 

Kliknij w "Zobacz więcej", aby zobaczyć całość.

zobacz wiecej
WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem