Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka

aktualności na stronie
31/10/2012 | Kategoria: informacje

Nowa strona Liceum
Z uwagi na fakt połączenia z dniem 1.09.2012r. Zespołu Szkół Zawodowych w Zawadzkiem z Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Zawadzkiem i przeniesieniu zespołu do nowej lokalizacji przy ul. Krótkiej 1, oraz zmiany nazwy szkoły na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem aktualne strony ZSZ oraz LO zawieszają swoją działalność i nie będą już aktualizowane.
 
Wszystkim uczniom, którzy przez ostatnie lata pomagali edytować lub zajmowali sie administrowaniem ww. stron internetowych serdecznie dziękujemy.
 
Jednocześnie zapraszamy na nowa stronę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych dostepną pod adresem:
 
www.zspzawadzkie.wodip.opole.pl

 

zobacz wiecej
| Kategoria: informacje

4  października z okazji Dnia Chłopaka  klasa 1b Liceum Ogólnokształcącego pojechała do Opola.  Byliśmy w Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie obejrzeliśmy wystawę o historii Opola od czasów średniowiecznych aż do dziś. Zwiedziliśmy wystawę archeologiczną i galerię obrazów. Byliśmy również we wnętrzu dawnej apteki i na wystawie porcelany.
Na zakończenie byliśmy w kinie. Wycieczka udała się i chcemy więcej!!!
Uczniowie klasy 1b

 

zobacz galerię

zobacz wiecej
19/10/2012 | Kategoria: informacje

ZOBACZ GALERIĘ zdjęć z akademii

zobacz wiecej
18/10/2012 | Kategoria: informacje

Nasi uczniowie wygrali konkurs "Nakręć się na fundusze"

Gratulujemy!!!

 

Przeczytaj artykuł w NTO

Zobacz galerię zdjęć

Zobacz nagrodzoną pracę

zobacz wiecej
16/10/2012 | Kategoria: informacje

W poniedziałek, 15 X 2012 r. odbył się w naszej szkole pierwszy
z trzech turniejów szachowych o Puchar Dyrektora. W zawodach wzięło
udział 11 uczniów. Czołowe miejsca zajęli:

1. Kamil Paliński (3B) - 7 pkt.
2. Dominik Koronczok (3B) - 6 pkt.
3. Bartosz Bujak (2T) - 5 pkt.
4. Markus Buk (1T) - 5 pkt.
5. Błażej Bujak (2T) - 5 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy niespożytej energii i woli walki.
Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w następnych imprezach
tego typu. Turniej był rozegrany pod patronatem Klubu Uczniowskiego "Activa".
Sędziowali:  Piotr Wiatrek i Zdzisław Żuchowski

zobacz galerię zdjęć

zobacz wiecej
08/10/2012 | Kategoria: informacje

Nasi uczniowie wygrali konkurs "Nakręć się na fundusze"

Gratulujemy!!!

Wkrótce więcej informacji.

 

 

zobacz wiecej
08/10/2012 | Kategoria: informacje

 „Śladami Młodej Polski”.

  W dniach 3 – 5 października uczniowie klas trzecich wyjechali na trzy dni do Zakopanego i Krakowa. Program wycieczki obejmował dwie części - dydaktyczną i turystyczną. Celem pierwszej było zapoznanie się ze śladami kultury Młodej Polski w Zakopanem i Krakowie. Uczniowie zwiedzili muzeum Kasprowicza na Harendzie, odwiedzili stary cmentarze na Pęksowym Brzysku i przyjrzeli się pozostałościom po starej zabudowie Zakopanego, pamiętającej jeszcze czasy, gdy stolica Tatr była Mekką polskiej czołówki artystycznej. W Grodzie Kraka trzecioklasiści skupili się na wędrówce po miejscach związanych ze Stanisławem Wyspiańskim. Obejrzeli praktycznie wszystkie ważne miejsca, upamiętniające autora „Wesela”. Wędrówkę rozpoczęli w Bronowicach, w „Rydlówce”, by pomaszerować ulicami starego Krakowa - od ASP, poprzez kamienice wsławione pobytem Wyspiańskiego, kościoły ozdobione jego witrażami, a skończyć na grobie artysty, na Skałce. Uzupełnieniem tego fragmentu wyjazdu były wizyty w Muzeach: Młodej Polski w Kamienicy Szołayskich oraz w podziemiach rynku. Część turystyczna objęła tylko jeden dzień. W czwartek, 4 października, młodzież podzielona na dwie grupy przeszła dwoma szlakami. Większa część odbyła spacer drogą z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka a mniejsza, druga grupa, przedsięwzięła dziewięciogodzinny marsz od Kuźnic przez Halę Gąsienicową, przełęcz Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów Polskich i Roztokę, do Palenicy. Ogółem wycieczka uznana została za bardzo udaną i, pomimo wymagającego i rozległego miejscami programu, była okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy, lecz dobrej zabawy i wypoczynku.

Zobacz galerię


zobacz wiecej
08/10/2012 | Kategoria: sport
02/10/2012 | Kategoria: nowosci

Zobacz galerię zdjęć

Szkolna grupa rekonstrukcyjna "Hrabia Renard"

zobacz wiecej
02/10/2012 | Kategoria: activa


Jak przeprowadzić integrację szkół ponadgimnazjalnych tak, aby zgromadzić jak największą ilość uczestników, nie powtarzając przy tym przestarzałych pomysłów powielanych rokrocznie? Wyzwanie nie jest łatwe, jednak z pomocą absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Zawadzkiem zadanie wydaje się być wykonalne. Mało tego, może stanowić wielkie wydarzenie w szkolnym świecie.
Jako termin wybrano 25 dzień września. W realizację projektu zaangażowanych było około 50 osób, z czego połowę stanowili alumni Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem, reszta natomiast to aktualni uczniowie zespołu szkół. Pieczę nad imprezą od zawsze sprawował licealny klub uczniowski @ctiv@.
Dotychczas integracja przebiegała zupełnie inaczej. Członkowie klubu organizowali pierwszoklasistom zespołowe zadania mające na celu wzajemne zapoznanie się ze sobą i przełamanie barier. Jednak tego roku zaistaniała nowa sytuacja - Zespół Szkół Zawodowych został przeniesiony do budynku Liceum przy ulicy Krótkiej 1 tworząc wraz z nią Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, więc zadanie polegać miało nie tylko na wdrożeniu nowych uczniów w życie szkolne, ale i zaangażowanie się w zadania zarówno uczniów liceum, technikum jak i klas zawodowych. Aktualna przewodnicząca Activy, Adrianna Gwóźdź, zaprosiła do współpracy byłych członków owego zgrupowania, między innymi Pawła Sławskiego, Andrzeja Pruskiego, Wojciecha Jagodę, aby użyczyli swojego doświadczenia i wsparli  przedsięwzięcie. W wyniku kilku spotkań i świetnie znanej w klubie "burzy mózgów" zrodził się zupełnie nowy plan wraz z promującym go filmem (http://www.youtube.com/watch?v=2MxABVy0yx4&feature=youtu.be), który znaleźć można w internecie.
Tematem przewodnim tegorocznej integracji były najpopularniejsze filmy i bajki ostatnich lat. Na liście znalazło się wiele zróżnicowanych pozycji - od Kubusia Puchatka, poprzez Władcę Pierścieni aż do Gwiezdnych Wojen.
Po hucznej kampanii reklamowej, na imprezę zawitało kilkudziesięciu uczestników. Zostali podzieleni na 9 grup zarządzanych przez 5 organizatorów. Wyjaśniali nie tylko zasady zabawy, ale także sami w niej uczestniczyli. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie krótkiej scenki i namalowanie karykatury jednego z nauczycieli związane z filmem, którzy uprzednio wylosowali przedstawiciele. Cała impreza trwała 3 godziny.
Następneo dnia, sądząc po zawiedzionych minach wielu uczniów nieobecnych na integracji, słyszących od innych, że świetnie się bawili żałowali, że nie przybyli zobaczyć tego na własne oczy. Śmiało można przyznać, że impreza udała się świetnie. Widać to również na zdjęciach na stronie internetowej szkoły. Na kolejną integrację pozostaje nam czekać do przyszłego roku.
Dziękujemy za wsparcie i świetną zabawę.
Organizatorzy. Klub uczniowski ACTIVA.

Zobacz galerię zdjęć

zobacz wiecej
28/09/2012 | Kategoria: informacje

Do pobrania nowy plan lekcji

plan.xls

plan.pdf

Plan TU

zobacz wiecej
21/09/2012 | Kategoria: informacje

Zobacz

 

 

 

zobacz wiecej
13/09/2012 | Kategoria: informacje

Nasza szkoła

i cała okolica.   ZOBACZ galerię

Dziekujemy za udostępnienie zdjęć Nadleśnictwu Zawadzkie

zobacz wiecej
09/09/2012 | Kategoria: informacje

Od poniedziałku 10.09.2012 obowiązuje nowy podział godzin

pobierz (xls)

pobierz (pdf)

Nowe godziny rozpoczynania lekcji

zobacz wiecej
| Kategoria: informacje

Prosimy uczniów, którzy ukończyli 18 lat jak również rodziców w oddanie głosu w konkursie "Kapitalni w Opolskiem", którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów realizowanych w ramach komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) w województwie opolskim oraz promocja PO KL wśród mieszkańców województwa opolskiego. Na uczestników konkursu czekają nominacje, wyróżnienia i nagrody oraz promocja ich projektu.

W szkole, w ubiegłym roku szkolnym realizowany był projekt "Każdy iiny, wszyscy równi", który może być wyróżniony dzięki naszemu wsparciu. informacja o konkursie: czytaj

oddaj głos

 

zobacz wiecej
>> Wszystkie wiadomości [248]
WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem