Bullet Witamy na stronie naszej Szkoly! Bullet

Nasza szkola na Nasze-Klasa.pl
statystyka
Czytasz tekst: PRAKTYCZNY KURS JEZYKA ROSYJSKIEGO
PRAKTYCZNY KURS JEZYKA ROSYJSKIEGO
19/02/2009

Celem zadania jest osiądnięcie przez uczestników znajomości języka na takim poziomie, który zapewniałby im w miarę swobodne porozumiewanie się w kraju nauczanego języka, a także w przyszłej nauce i pracy. Uczniowie prowadzą z nauczycielem dialogi, naśladują wymowę i tworzą własne teksty uźytkowe. W następnym roku szkolnym mamy plan zorganizowania wycieczki do Lwowa lub wymianę międzynarodową z krajami rosyjskojęzycznymi.

Planujemy wykorzystanie rosyjskich stron internetowych do praktycznych ćwiczeń zrozumienia treści i utrwalenia poznanych zwrotów i konstrukcji frazeologicznych. Jeżeli nauka będzie postępowała według założeń to w grudniu chcem dalej prowadzić wersję rosyjską strony liceum. 

Po zakończonym roku uczeń powinien umieć odpowiadać na podstawowe pytania i  uczestniczyć aktywnie w stworzonych sytuacyjnych rozmownych i scenkach.


Cotygodniowe spotkania z grupą uczniów i realizowanie zagadnień kursu językowego, a w szczególności:

ugruntowanie wiadomości nabytych w poprzednim roku

czytanie ze zrozumieniem

pisanie dyktand

budowanie dialogów na konkretny temat

aktualizacja rosyjskiej wersii strony www szkoły

praca nad wymową i intonacją

 

Działania mają na celu przygotować uczniów do przeprowadzenia krótkiej dyskusji na wybrany temat oraz do stworzenia prezentacji multimedialnej o Lwowie.

Jest zamiar powiązać tą prezentację z wspomnieniami ludzi, którzy zostali prezesiedleni ze wschodu do tutejszych terenów.

WebMaster: Adam Kaczmarzyk
Opiekun strony prof. Zdzislaw Zuchowski
© Copyright Liceum Ogólnoksztalcace im. Mieszka I w Zawadzkiem